Sergi

                                                                                                                 

II. ULUSLARARASI MİTOLOJİ SEMPOZYUMU 
ULUSLARARASI JÜRİLİ, MİTOLOJİ TEMALI 
RESİM, HEYKEL VE SERAMİK SERGİSİ 

 

3 - 5 Haziran 2020 tarihleri arasında Ardahan Üniversitesi ve Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi işbirliği ile Ardahan’da gerçekleştirilecek olan II. Uluslararası Mitoloji Sempozyumu kapsamında uluslararası jürili, mitoloji temalı bir resim, heykel ve seramik sergisi düzenlenecektir. II. Uluslararası Mitoloji Sempozyumu Uluslararası Jürili, Mitoloji Temalı Resim, Heykel ve Seramik Sergisi, 3 Haziran 2020 tarihinde açılacak olup kongre süresince izlenebilecektir.

Eser tanıtım kartınızı indirmek için tıklayınız.


Uluslararası Sergi Jürisi:

Ali Herischi  (Azerbaycan)
Anna Barlas  (Rusya)
Filiz Öztürk (Ardahan Üniversitesi, Türkiye)
Kamber Kamber  (Bulgaristan)
Lela Peradze (Ahaltsikhe State University, Gürcistan)
Nana Karanashvili  (Gürcistan)
Semra Çevik (Ardahan Üniversitesi, Türkiye)
Sıdıka Arlı (Ardahan Üniversitesi, Türkiye)
Yana Çebotaryova  (Ukrayna)

Sergiye Katılım İçin Gerekli Bilgiler:

  1. Sergi "mitoloji" temalıdır. Eseriniz serginin temasına uygun olmalıdır. Tema dışında olan eserler kabul edilmeyecektir.
  2. Katılımcılar, görsel sanatların resim, heykel ve seramik alanları içerisinde değerlendirilebilecek her türlü teknik ve malzeme ile eserlerini hazırlamakta serbesttirler. 
  3. Daha önce sergilenmemiş 1 (bir) adet eserinizin JPEG formatında görselini 4. maddede belirtilen e-posta adresine göndererek başvurabilirsiniz. Ayrıca bu görseli eser tanıtım kartına eklemeniz gerekmektedir.
  4. Sergilenecek eserler seçici kurul (uluslararası jüri) tarafından ilan edilecektir. Eser tanıtım kartı doldurularak mythologysymposium(at)ardahan.edu.tr e-posta adresine gönderilmelidir. Eser tanıtım kartında eserin nasıl sergileneceği bilgisi mutlaka verilmelidir. Eser tanıtım kartını göndermek için son tarih 30 Nisan 2020’dir.  
  5. Eserlerin uzun kenarı resimler için max. 100 cm, heykel ve seramik vb. için max. uzunluk 60 cm, tekstil vb. için max. 120 cm olmalıdır. 
  6. Sempozyuma gelecek katılımcılar eserlerini yanlarında getirmelidirler. Kargo ile gönderilen eserlerin gönderilmesi, taşınması ve sergilenmesi esnasında hasar görmesi ve kaybolması gibi olumsuzluklardan ve yedi gün içerisinde geri alınmayan veya kargo ile gönderilmesi durumunda teslim alınmayan ya da sanatçının yanlış adres bildiriminden dolayı geri dönen çalışmalardan ve ilgili masraflardan "Ardahan Üniversitesi" ve “Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi” sorumlu değildir.
  7. Jüri tarafından seçilen eserler için katılımcılara kabul mektubu gönderilecektir. Eseri jüri tarafından kabul edilen ve kayıt yaptıran eser sahiplerine gerekli kargo bilgisi e-posta yoluyla gönderilecektir.  
  8. Sergi katılımcıları, sempozyum sergisi ile ilgili bilgi güncellemelerini sempozyumun resmi web sayfasından (https://ardahan.edu.tr/isom/) takip etmekle sorumludur. Sergi e-kataloğu yapılacaktır ve 2020 yılı sonuna kadar sempozyum web sayfasında paylaşılacaktır.
  9. Sergi katılım ücreti sadece eser gönderenler için 150 TL, sergiye bizzat katılacaklar için konaklama dâhil 500 TL’dir (bizzat katılacaklar için ücrete dâhil olanlar; sertifika, sergi e-kataloğu, çift yönlü havalimanı transferi, öğle yemekleri, kahvaltı-konaklama, sempozyuma özel yurtiçi/yurtdışı gezilere kayıt hakkı [geziler ek ücrete tabidir], aralarda çay/kahve ve ikramlar). Tüm katılımcılara katılım belgesi verilecektir. 
  10. Kabul alanlar için son kayıt tarihi 15 Mayıs 2020’dir. Bu tarihe kadar http://isom2020.congress.gen.tr/ adresinden sisteme üye olarak kayıt yaptırılması gerekmektedir. Son kayıt tarihinden (15 Mayıs 2020) sonra başvuru iptali ve ücret iadesi yapılmayacaktır.