.
 

.
Farabi Kurum Koordinatörlüğü’nden Bilgilendirme Toplantısı
.
ARÜ, VI. Ulusal Farabi Kongresi ve Eğitim Çalıştayı’na Katıldı
Sayfa: 1 |

Ana Sayfa


25 Mart 2013 

ARÜ, AB İLE ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI’NIN OPERASYON TEKLİF ÇAĞRISI’NA YANIT VERDİ

ARÜ, VI. ULUSAL FARABİ KONGRESİ VE EĞİTİM ÇALIŞTAYI’NA KATILDI

Ardahan Üniversitesi, Kafkas Üniversitesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen VI. Ulusal Farabi Kongresi ve Eğitim Çalıştayı’na katıldı. 

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Gökhan Çetinsaya’nın da katıldığı kongrede, Farabi Değişim Programı her yönüyle ele alındı. Öte yandan kongrede katılımcılar, YÖK temsilcileri tarafından Mevlana Değişim Programı hakkında da bilgilendirildi. 

Kafkas Üniversitesi’nde gerçekleştirilen çalıştayın ardından, 16 Mart 2013 tarihinde, YÖK Farabi Birim Koordinatörü Ayşad Güdekli, Tunceli Üniversitesi Farabi Kurum Koordinatörü Prof. Dr. Ali Batu, Kafkas Üniversitesi Farabi Kurum Koordinatörü Doç. Dr. Onur Atakişi ve Akdeniz Üniversitesi Farabi Kurum Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Memduh Sami Taner, Ardahan Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Orhan Söylemez’i makamında ziyaret etti. 

Çalıştay’da Mevlana Değişim Programı da Konuşuldu

Kars’ın Sarıkamış ilçesinde, 14-15 Mart 2013 tarihlerinde gerçekleştirilen çalıştaya; YÖK Başkanı Prof. Dr. Gökhan Çetinsaya, Kafkas Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sami Özcan, ARÜ Rektörü Prof. Dr. Ramazan Korkmaz, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal ve ülkemizin 90 farklı üniversitesinden 180 kişi katıldı. 

Çalıştay, Kafkas Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sami Özcan ve Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Gökhan Çetinsaya’nın açılış konuşmaları ile başladı. 

Türkiye’de bulunan devlet ve vakıf üniversitelerinin Farabi Kurum Koordinatörlerinin ve yürütücülerinin katıldığı kongrede, Farabi Değişim Programı her açıdan ele alındı. Kurumlararası protokoller, öğrenci ve öğretim üyesi değişimleri, mali konular gibi geniş bir yelpazede Farabi Değişim Programı’nın değerlendirildiği kongrede; katılımcılar, YÖK temsilcileri tarafından Mevlana Değişim Programı hakkında da bilgilendirildi.

Çalıştay’ın birinci gününde YÖK Farabi Birim Koordinatörü Ayşad Güdekli, “Farabi Değişim Programı Hakkında Genel Değerlendirme”;  YÖK Akademik Değişim Programları Koordinatörlüğünden Yrd. Doç. Dr. Erdem Özlük, “Mevlana Değişim Programı Tanıtımı”; Kafkas Üniversitesi Farabi Kurum Koordinatörü Doç. Dr. Onur Atakişi, “Kafkas Üniversitesi Farabi Değişim Programı Uygulama Örneği” isimli bildirilerini sundu. 

Çalıştay’ın ikinci gününde ise, 3 farklı salonda, 3 ayrı çalıştay konusu ele alındı.  Farabi Mobil Uygulaması Tanıtımı, Farabi Otomasyon Sistemi, Aktarılan Tutarların Yönetimi ve Öğrenim Protokolünün Hazırlanması konuları katılımcılarla tartışıldı. Çalıştay, Kafkas Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hidayet M. Erdoğan’ın kapanış konuşması ve YÖK katılımcılarına plâket takdimi ile son buldu.

YÖK Farabi Birim Koordinatörü ARÜ’yü Ziyaret Etti

Kafkas Üniversitesi’nde gerçekleştirilen çalıştayların ardından, 16 Mart 2013 tarihinde, YÖK Farabi Birim Koordinatörü Ayşad Güdekli, Tunceli Üniversitesi Farabi Kurum Koordinatörü Prof. Dr. Ali Batu, Kafkas Üniversitesi Farabi Kurum Koordinatörü Doç. Dr. Onur Atakişi ve Akdeniz Üniversitesi Farabi Kurum Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Memduh Sami Taner, Ardahan Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Orhan Söylemez’i makamında ziyaret etti. Farabi Değişim Programı ve Mevlana Değişim Programı hakkında görüş alışverişinde bulunan taraflar, görüşmelerin ardından ARÜ’nün Çamlıçatak mevkiinde yapılmakta olan kampüs alanını inceledi.


                                                        

 
.
Adres: Ardahan Üniversitesi Yenisey Kampüsü, Çamlıçatak Mevkii, Merkez / Ardahan 75000   Telefon: +90 478 211 75 52 / 2187   Faks: +90 478 211 75 09