Ardahan Üniversitesi
ARÜ'den Duyurular

Azami Öğrenim Süresini Tamamlayan Öğrencilerimizin Dikkatine

Duyuru Tarihi : 10 Kasım 2021

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından, azami süreler kapsamında azami öğrenim süresini dolduran öğrenciler için alınmamış veya devamsızlık sebebiyle başarısız sayılmış dersler için ek sınav hakkı tanınmış olup, tanınan bu haktan 2017-2018 eğitim-öğretim yılından itibaren ilişiği kesilenlerin de başvurmaları halinde söz konusu maddenin aynı imkânlarından yararlanabileceklerdir. Başvuru tarihi ve başvuru şekli aşağıda belirtilmiş olup sınavlara dair diğer bilgiler Üniversitemiz web sayfasından ve ilgili öğrenci işleri birimlerinden öğrenilebilecektir.
 
Son Başvuru Tarihi: 31 Ocak 2022


Başvuru Şekli: Başvurular şahsen başvuru yoluyla veya posta / e-posta ile yapılabilir. Posta/E-posta ile yapılacak başvurular için akademik birimlerin web sayfalarından iletişim bilgilerine ulaşılabilir.

 

Ek sınav başvuru formu için Tıklayınız...
 
Azami Öğrenim Süresini Tamamlayan Öğrencilere ilişkin YÖK yazısına ulaşmak için Tıklayınız...

Azami Öğrenim Süresini Tamamlayan Öğrencilere ilişkin YÖK duyurusu için Tıklayınız...

2547 Sayılı Kanun’un 44. Maddesinin (c) Fıkrası için Tıklayınız...

 
EK SINAVLAR HAKKINDA AÇIKLAMA


* Ek sınavlarla ilgili YÖK yazılarına göre güncelleme yapılmaktadır. Duyurularımızı web sayfamızdan sık sık takip etmeniz önemlidir.

*Ek Sınavdan başarılı olabilmek için 100 puan üzerinden en az 50 puan alınması gerekir. Sınavda alınan not, o dersin başarı notu yerine geçer.

*Ek sınavlar sonunda, hiç almadığı, devam koşulunu yerine getirmediği ve başarısız derslerde dahil olmak üzere başarısız ders sayısını beşe indiren öğrencilere üç yarıyıl ek süre verilir. Ek süre sonunda mezun olamayan öğrencilerin Üniversite ile ilişiği kesilir.

 

 

NOT: Bu duyuru tebliğ niteliğinde olup, öğrencilere ayrıca yazılı bilgilendirme yapılmayacaktır.