.
 
ENG
 

.
İİBF Öğrencilerinden Hatıra Ormanı
.
ARÜ Gençlerin Geleceğine Işık Tutmaya Devam Ediyor
.
Ardahan Üniversitesi Dış Ticaret Bilgilendirme Toplantıları Düzenleyecek

.
ARÜ, Öğrencilerinin Kariyerine Işık Tutuyor
.
ARܒden Kan Bağışı Kampanyasına Destek
Sayfa: 1 |

Ana Sayfa


BASIN BÜLTENİ                                                           26 EKİM 2011
 
ARÜ VAN’A YARDIM ELİNİ UZATTI
ARDAHAN ÜNİVERSİTESİ VAN’A YARDIM PAKETİNİ GÖNDERDİ
Ardahan Üniversitesi, 23 Ekim Pazar günü Van ve çevresinde meydana gelen deprem nedeniyle olumsuz etkilenen vatandaşlara, yardım elini uzattı. Prof. Dr. Ramazan KORKMAZ yönetimindeki Ardahan Üniversitesi Rektörlüğü, başlattığı çalışma sonucunda acil ihtiyaç malzemelerini içeren bir yardım paketini 25 Ekim Salı günü afet bölgesine gönderdi.
Üniversite Rektörlüğü önünde düzenlenen programda, rektörlük akademik-idari personelinin ve öğrencilerinin katkılarıyla oluşturulan yardım paketi, afet bölgesindeki depremzedelere ulaştırılmak üzere PTT kargo aracılığıyla bölgeye gönderildi.
Ardahan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan KORKMAZ Van’da yaşanan depreme karşı Türk Milleti’nin duyarlı davrandığını ve Ardahan Üniversitesi olarak hazırlanan yardım paketiyle “karınca kararınca” misali yardım harekâtına katkıda bulunduklarını açıkladı.
‘VAN’DA DEPREM OLSA ARDAHAN’DA SALLANIRIZ’
Prof. Dr. KORKMAZ Van’da, Hakkâri’de, Şırnak’ta ya da ülkemizin herhangi bir noktasında bir Türk vatandaşının çektiği acının, sıkıntının bütün Türk Milleti’ni etkilediğini vurguladı. Rektör Prof. Dr. KORKMAZ şunları kaydetti; "Biz Van ve çevresindeki kardeşlerimizin acısını paylaşıyoruz. Hani bir şarkı vardır ya ’Hakkari’de kar yağsa, Rize’de üşüyorum’ diye o şarkı misali Van’da deprem olsa burada Ardahan’da sallanırız. Bizim burada yüreğimiz yanar. O acıyı biz de burada hissederiz. Bu açıdan Biz Türk Milleti olarak afet bölgesindeki kardeşlerimizin acısını yürekten paylaşıyoruz. Allah, bizlere bir daha böyle acılar yaşatmasın. Bizim kardeşliğimiz sonsuza dek sürecektir. Acılarımızı da sevinçlerimizi de paylaşacağız. Bu sıkıntılı günlerin de üstesinden hep birlikte geleceğiz."
Rektör Prof. Dr. Ramazan KORKMAZ, konuşmasının ardından Ardahan Üniversitesi akademik-idari personelinin ve öğrencilerinin de yardımıyla acil ihtiyaç malzemelerinin PTT kargo aracına yüklenmesine bizzat yardım etti.
ARÜ, VANLI ÖĞRENCİLERE OTOBÜS TAHSİS ETTİ
Ardahan Üniversitesi Van ve çevresinden gelen yaklaşık 30 öğrencisini, ailelerine destek olmaları için üniversite imkanlarını kullanarak tahsis ettiği otobüsle Van’a gönderdi.

BASIN BÜLTENİ                                           12 EKİM 2011 ARÜ’DEN KAN BAĞIŞI KAMPANYASINA DESTEK

 

Ardahan Üniversitesi (ARÜ), Türk Kızılayı tarafından başlatılan “Ulusal Üniversiteler Kan Bağışlıyor” kampanyasına destek veriyor. Üniversite öğrencilerine gönüllü kan bağışı bilincini aşılamayı hedefleyen kampanya, 28 Ekim 2011 tarihine kadar fakülte, yüksekokul ve meslek yüksekokullarında devam edecek.

Kan bağışı kampanyasına ilişkin etkinlikler 20-21 Ekim 2011 İnsani Bilimler ve Edebiyat Fakültesi’nde, 24 Ekim 2011 sabah Göle Meslek Yüksek Okulu’nda ve Çıldır Meslek Yüksek Okulu’nda, 25-26 Ekim İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde yapıldı. Bir sonraki etkinlik ise 27-28 Ardahan Teknik ve Sosyal Bilimler Meslek Yüksekolulu’nda yapılacak.

Türk Kızılayı – Ardahan Bölge Planlama Uzmanı Fatma Önay Özkan, Ardahan Üniversitesi’ne kampanya sürecinde gösterilen katkı dolayısıyla teşekkür etti. Kan bağışı kampanyalarını toplum sağlığının korunmasına yönelik atılan en önemli adımlardan biri olarak niteleyen Özkan böylelikle, üniversite öğrencilerine gönüllü kan bağışı bilinci kazandırarak, ülkenin kan ihtiyacını önemli ölçüde karşılamayı hedeflediklerini belirtti.

ÖZKAN; ’ÇALIŞTAYLAR DÜZENLİYORUZ’

Program kapsamında her yıl çalıştaylar düzenlediklerini ifade eden Özkan,  “Hedef 25 Programı” kapsamında gerçekleştirilen etkinliklerle çeşitli üniversitelerden 100 öğrenciye kan bağışına yönelik eğitimler verildiğini kaydetti. Özkan, programların kan bağışına yönelik bilincin arttırılmasına büyük ölçüde katkı sağladığının altını çizdi.

ARÜ’DEN BİR ÖĞRENCİ DE ÇALIŞTAYDA

Çalıştay programına Ardahan Üniversitesi’nin de dahil edildiğini dile getiren Özkan, Antalya’da 28 Kasım - 02 Aralık tarihleri arasında yapılacak çalıştaya ARÜ’lü bir öğrencinin de katılacağına dikkat çekti. Üniversite böylelikle ilerleyen dönemlerde gerçekleştirilecek çalıştaylarda da yer alacak. 

‘ARÜ DESTEĞİNİ ESİRGEMEDİ’ 

Kampanya sürecinde Ardahan Üniversitesi’nin kendilerini son derece sıcak karşıladığını ifade eden Özkan, Rektör Prof. Dr. Ramazan Korkmaz başta olmak üzere, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Gürkan Doğan, Prof. Dr. Orhan Söylemez ve Prof. Dr. Cafer Eken’e gösterdikleri ilgi dolayısıyla teşekkür etti.

İlk günün sonunda İnsani Bilimler ve Edebiyat Fakültesi’nden 119 kişinin kan bağışında bulunurken gönüllüler arasında Prof. Dr. Orhan Söylemez de vardı. Türk Kızılayı temsilcileri üniversitenin katkıları dolayısıyla Prof. Dr. Söylemez’e plaket takdim etti. 


                          

 
Bilgi Edinme  |  Bağlantılar  |  Engelsiz Üniversite Birimi  |  Yönetmelik ve Yönergeler  |  Mezun Öğrenciler  |  Yabancı ÖğrencilerUluslararası İlişkiler
.
Adres: Ardahan Üniversitesi Yenisey Kampüsü İİBF Binası, Çamlıçatak Mevkii, Merkez / Ardahan 75000   Telefon: +90 478 211 75 28   Faks: +90 478 211 75 29