.
 
ENG
 

.
  Dekanımızın Mesajı

 Sevgili öğrenciler,

   Uzun ve zorlu bir sınav maratonunu aşarak Ardahan Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesine geldiniz; fakültemiz adına hepinizi yürekten kutluyorum.

   Ülkemiz ve ait olduğu coğrafya ciddi sosyal, ekonomik ve toplumsal dönüşümler yaşamaktadır ve bu değişimler saptanmayı, sorgulanmayı ve eleştirel bir biçimde ortaya konmayı beklemektedir. Ardahan Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi bilgi çağına uyum sağlayabilecek entelektüel birikime sahip bireyleri, kamu yönetiminde veya özel sektörde istihdam edilebilecek donanımlı elemanları, yönetici adaylarını ve akademisyenleri yetiştirmeyi hedeflemektedir. Fakültemize kabul edilen öğrenciler üniversitedeki ilk yılında İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi bünyesinde bulunan bölümlerin temel derslerini aldıktan sonra üniversitedeki ikinci yılında ise kendi eğilim ve tercihlerine bağlı olarak fakültemiz bünyesinde bulunan Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, İktisat, İşletme veya Uluslararası İlişkiler Bölümlerinden birini tercih etme imkanına sahiptirler. Günümüz rekabetçi dünyasında büyüyen ve gelişen Türkiye'nin yetkin bilgi ve beceriyle donanmış yöneticilere ihtiyacı vardır; fakültemizdeki bölümlerin programları ve ders içerikleri bu ihtiyaçlara karşılık verebilecek nitelikte hazırlanmıştır.

  2009-2010 öğrenim döneminde ilk öğrencilerini kabul eden üniversitemizin ders programları Bologna sürecinin gerektirdiği standartlara göre yapılandırılmıştır. Öğrenimine fakültemizde başlayan öğrenciler Farabi, Erasmus ve Mevlana Değişim Programlarından faydalanarak kendilerini geliştirebilme imkanına sahiptirler. Ardahan Çamlıçatak mevkiinde konumlanan kampüsümüz 2013-2014 ders yılında hizmete açılarak siz öğrencilerimizin ihtiyaç ve taleplerine uygun bir şekilde hızla gelişmektedir. Yenisey Yerleşkesi ismini alan kampüsümüzün etrafı doğal çam ormanları ile çevrili benzersiz bir doğaya sahiptir. Nihayetinde üniversitemiz akademik ve fiziki şartları sizi en iyi şekilde geleceğe hazırlamak için hazır durumdadır.

   Geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimize sağlık, huzur ve başarı dileklerimi iletirim.

    Prof. Dr. Mehmet BİBER

   İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekan V.

 
Bilgi Edinme  |  Bağlantılar  |  Engelsiz Üniversite Birimi  |  Yönetmelik ve Yönergeler  |  Mezun Öğrenciler  |  Yabancı ÖğrencilerUluslararası İlişkiler
.
Adres: Ardahan Üniversitesi Yenisey Kampüsü İİBF Binası, Çamlıçatak Mevkii, Merkez / Ardahan 75000   Telefon: +90 478 211 75 28/30   Faks: +90 478 211 75 29