.
 
ENG
 

.
ARܒde ’’Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Programı’’ Kapsamında Sertifika Töreni Yapıldı
.
ARܒde ’’Ardahan 3. Kariyer Günleri’’ Yapıldı
.
ARܒlü Akademisyenler I. Ardahan Ekonomi Forumu’nda Konuştu

.
Ünlü İşadamı Davut Doğan’dan ARܒde ’’Girişimcilik’’ Dersi
.
ARܒde Türkiye’nin Modernleşme Süreci Konuşuldu
.
ARÜ ve İŞKUR İşbirliğiyle, ’’2. Geleneksel Kariyer Günleri’’ Programı Yapıldı

.
ARܒde “İnsani Gelişim Konferansı” Yapıldı
.
ARܒden İşkur Kariyer Günlerine Destek
.
Rektör Korkmaz İşletme Bölümü Öğrencileriyle Buluştu

Sayfa: 1 | 2 | 3 | 4 |

Ana Sayfa


16 Mayıs 2013 

ARÜ, AB İLE ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI’NIN OPERASYON TEKLİF ÇAĞRISI’NA YANIT VERDİ

ARÜ VE İŞKUR İŞBİRLİĞİYLE, “2. GELENEKSEL KARİYER GÜNLERİ” PROGRAMI YAPILDI

Ardahan Üniversitesi ve Türkiye İş Kurumu Ardahan İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen “2. Geleneksel Kariyer Günleri” programı, 14 Mayıs 2013 Salı günü, Ardahan Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Saat 10.00’da başlayan programa, Ardahan Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Gürkan Doğan, Ardahan Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Aydın Yılmaz, İş ve Meslek Danışmanı Taner Beter, Ardahan Emniyeti’nden polis memurları Semra Gökçe ve Musa Karaman, Ardahan Üniversitesi Öğretim Görevlisi Fatih Koç ve Vakıfbank temsilcisi Tansel Güler konuşmacı olarak katıldı.

Ardahan Üniversitesi öğrencileri tarafından yoğun ilgi ile karşılanan programın açılış konuşmasını Ardahan Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Gürkan Doğan yaptı. Programda Ardahan Üniversitesi ile İŞKUR’un ortak çalışmasının önemine dikkat çeken Prof. Dr. Doğan, “Üniversitemiz ve İŞKUR’un flamalarını yan yana görüyoruz. Bu bizim için çok kıymetli bir görüntü. Bunun ortaya çıkmasını sağlayan dinamikleri mümkün kılanlara çok teşekkür ediyoruz.” dedi. 

Öte yandan Prof. Dr. Doğan, yakında mezun olacak olan öğrencilere hayatta bir hedefleri olması gerektiğini belirterek, “Alice Harikalar Diyarı’ masalından bir örnek vermek istiyorum. Tavşan yolun kenarında duruyor ve Alice karşısına çıkıyor diyor ki tavşana, ‘tam durduğum yerde iki tane yol var ben hangisinden yürümeliyim?’ Tavşan gülümsüyor ve Alice’e diyor ki ‘hangi yoldan yürüyeceğini ve nereye gideceğini bilmiyorsan hangisine gidersen git, bir şey fark etmez’ diyor.  Bu doğrultuda aslında hayat belki tercihlerle ilgili bir şey, bu bakımdan henüz daha üniversite yıllarında, üniversite ve yüksekokullar bittikten sonra nasıl bir yol tutacağımız konusunda bizlere kılavuzluk edecek, bu konuda uzmanlaşmış doğru kişilerle bir araya gelmek ve hayatımızı nasıl yoluna koyacağımız doğrultusunda bazı kararlara şimdiden varmak bize çok zaman kazandırır. Bu doğrultuda kararlı ve bilinçli olmak çok önemli." sözleri ile öğrencilerin gelecek ile ilgili hedeflerini şimdiden belirlemelerinin önemine dikkat çekti.

ARÜ’nün yerleşkesinde İŞKUR ofisi de olacak

Ayrıca Prof. Dr. Doğan, programda önümüzdeki yıl Ardahan Üniversitesi’nin yeni yerleşkesiyle ilgili de konuştu. Önümüzdeki sene Ardahan Üniversitesi’nin yeni yerleşkesine taşınacağını hatırlatan Prof. Dr. Doğan, “Şunun da müjdesini vermek isterim ki İŞKUR yetkilileriyle anlaştık, kampüsümüzde bir ofisi İŞKUR’a tahsis etme konusunda kararlıyız. Böylece orada çok değerli Türkiye İş Kurumu temsilcilerine sürekli olarak ulaşabileceksiniz. Danışmak istediğiniz her konuda bu ofiste arkadaşları ziyaret ederek istediğiniz her konuda bilgi alabileceğiniz bir ortamı sizler için düzenleyeceğiz.” sözleri ile, ARÜ’lü öğrencilere eğitimleri esnasında kariyer planlamaları açısından profesyonel destek verileceğini bildirdi. 

Programda Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Ardahan İl Müdürü Aydın Yılmaz ise, Ardahan Üniversitesi’nin kendinden emin bir şekilde hızla geliştiğini vurgulayarak, kurumun üniversiteli öğrenciler ile ilgili yaklaşımını şu sözlerle özetledi: “İŞKUR öğrencilere rehber oluyor, öğrencilerimizin önünü açıyor. Bundan sonra Üniversite öğrencileri ile İŞKUR birlikte hareket edecek. Yeni kampüsteki ofisimizde İŞKUR ve Ardahan Üniversitesi el ele hareket edecek.”

Program, İŞKUR İş ve Meslek Danışmanı Taner Beter, Ardahan Emniyet Müdürlüğü’nde görevli polis memurları Semra Gökçe ve Musa Karaman, Ardahan Üniversitesi Öğretim Görevlisi Fatih Koç ve Vakıfbank Temsilcisi Tansel Güler’in sunumları ile devam etti.

Konuşmaların ardından Ardahan Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Gürkan Doğan’ın katılımcılara, Ardahan Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Aydın Yılmaz’ın ise basın mensuplarına plaket takdim etmesi ile program sona erdi.


                                                     

 
Bilgi Edinme  |  Bağlantılar  |  Engelsiz Üniversite Birimi  |  Yönetmelik ve Yönergeler  |  Mezun Öğrenciler  |  Yabancı ÖğrencilerUluslararası İlişkiler
.
Adres: Ardahan Üniversitesi Yenisey Kampüsü İİBF Binası, Çamlıçatak Mevkii, Merkez / Ardahan 75000   Telefon: +90 478 211 75 28/30   Faks: +90 478 211 75 29