.
 
ENG
 

.
Üniversiteliler Kardeş Okul Olarak Binbaşar’ı Seçti
.
Sevgiye Dair Şiirler
.
Güngören: “İnsan Zamanın Ruhunu Yakalamalı”

.
ARܒde Dış Politika ve Küresel Gelişmeler Ele Alındı
.
Vali Deniz ARܒlü Öğrencilerle Buluştu
.
ARܒde Türkmenistan’ın Bağımsızlığının 20. Yılı Kutlandı

.
Ünlü Mimar Aksüt, Tecrübelerini Öğrenciler ile Paylaştı
.
ARܒlü Öğrencilere KPSS Hakkında Bilgilendirme Semineri Verildi
.
Ünlü Sunucu Bekir Develi’yle ARܒde Keyifli Bir Sohbet

Sayfa: 1 | 2 | 3 | 4 |

Ana Sayfa


  06 Aralık 2012 

REKTÖR KORKMAZ İŞLETME BÖLÜMÜ ÖĞRENCİLERİYLE BULUŞTU

Ardahan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Korkmaz, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Gürkan Doğan ve İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Zeki Uyanık, İİBF İşletme Bölümü ikinci sınıf öğrencileriyle akşam yemeğinde bir araya geldi.

Ardahan Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen yemekte, Ardahan Üniversitesi’nin kuruluşundan bu yana kat ettiği aşamalar ve yeni yerleşke alanında gerçekleştirilmesi planlanan projeler hakkında öğrencilere bilgi verildi.

İşletme Bölümü öğrencileriyle tek tek ilgilenerek, onların tüm sorularına içtenlikle yanıt veren Rektör Prof. Dr. Ramazan Korkmaz, yeni kampusun muhteşem manzarasının yanı sıra, olimpik yüzme havuzu, buz pateni pisti; spor salonları ve eğlence merkezleriyle öğrencilerin Ardahan’daki yaşantılarına renk katacak bir yaşam alanı olacağının altını çizdi.

“En Büyük Hayalim ARÜ Mezunu Bir Rektör Görmek”

Üniversite kurulduğunda İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nin (İİBF) bir binası dahi olmadığını belirten Rektör Korkmaz, İİBF öğrencilerinin önümüzdeki yıl Türkiye’nin en güzel manzaralı yerleşkesinde, son derece modern bir ortamda eğitim göreceklerini söyledi. Rektör Korkmaz sözlerine şöyle devam etti: “Her zaman dile getirdiğim gibi, Ardahan Üniversitesi öğrenci merkezli bir üniversitedir. Benim en büyük hayalim, Ardahan Üniversitesi’nden mezun olan gençlerin, lisansüstü eğitimlerini de yine Ardahan Üniversitesi’nde yapmaları ve burada akademik hayatlarını devam ettirmeleridir. Ardahan Üniversitesi mezunu olan birini burada Rektör olarak görmek hepimizin hayali olmalıdır.”

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Gürkan Doğan ise öğrencilerin Mevlana ve Erasmus Değişim programları ve çift diploma programları ile ilgili sorularını da yanıtladı. Rektör Yardımcısı Doğan, Mevlana Değişim Programı’nı uygulayan ilk Üniversite’nin ARÜ olduğuna vurgu yaparak Kafkasya Üniversiteler Birliği’ ne (KÜNİB) üye ülkelerdeki üniversiteler ile öğrenci, öğretim üyesi ve öğretim görevlilerinin değişimlerinin gerçekleştiğini ve gelecek yıldan itibaren bu değişimlerin artarak devam edeceğini belirtti.

“Bütün enerjimizi sizlere daha modern ve daha kaliteli eğitim sunmak için harcıyoruz”

Prof. Dr. Gürkan Doğan, “Amerika Birleşik Devletleri’nin San Antonio Incarnate Word Üniversitesi (IWU) ile çift diploma konusunda protokol imzaladık. Bu protokol sadece öğrenciler için değil, aynı zamanda öğretim üyeleri içinde büyük bir fırsattır. Bütün enerjimizi sizlere daha modern ve daha kaliteli bir eğitim sunmak için harcıyoruz” diyerek konuşmasını tamamladı.

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Zeki Uyanık ise konuşmasına geceyi düzenleyen Öğr. Gör. Cihan Yılmaz danışmanlığındaki İşletme bölümü ikinci sınıf öğrencilerine teşekkür ederek başladı. ARÜ yönetiminin öğrenci merkezli üniversite anlayışıyla hareket etmesinin çok önemli olduğunu ve bu nedenle ARÜ’lü öğrencilerin çok şanslı olduklarını söyleyen Yrd. Doç. Dr. Zeki Uyanık sözlerini şöyle sonlandırdı: “Ben Üniversite eğitimim sırasında bırakın Rektörümle, Dekanımla bile görüşme imkânını zor bulurdum. Sizler ise baş başa yemek yeme fırsatını çok rahatlıkla bulabiliyor, sıkıntılarınızı anlatabiliyorsunuz. Bu başarılı bir eğitim için son derece önemlidir.”

Gece, yenilen yemeğin ardından hatıra fotoğrafı çekilmesiyle sona erdi. 


        

 
Bilgi Edinme  |  Bağlantılar  |  Engelsiz Üniversite Birimi  |  Yönetmelik ve Yönergeler  |  Mezun Öğrenciler  |  Yabancı ÖğrencilerUluslararası İlişkiler
.
Adres: Ardahan Üniversitesi Yenisey Kampüsü İİBF Binası, Çamlıçatak Mevkii, Merkez / Ardahan 75000   Telefon: +90 478 211 75 28/30   Faks: +90 478 211 75 29