.
 
ENG
 

.
Üniversiteliler Kardeş Okul Olarak Binbaşar’ı Seçti
.
Sevgiye Dair Şiirler
.
Güngören: “İnsan Zamanın Ruhunu Yakalamalı”

.
ARܒde Dış Politika ve Küresel Gelişmeler Ele Alındı
.
Vali Deniz ARܒlü Öğrencilerle Buluştu
.
ARܒde Türkmenistan’ın Bağımsızlığının 20. Yılı Kutlandı

.
Ünlü Mimar Aksüt, Tecrübelerini Öğrenciler ile Paylaştı
.
ARܒlü Öğrencilere KPSS Hakkında Bilgilendirme Semineri Verildi
.
Ünlü Sunucu Bekir Develi’yle ARܒde Keyifli Bir Sohbet

Sayfa: 1 | 2 | 3 | 4 |

Ana Sayfa


1 ARALIK 2015 

ARÜ, AB İLE ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI’NIN OPERASYON TEKLİF ÇAĞRISI’NA YANIT VERDİ

ARÜ’LÜ ÖĞRENCİLERE KPSS HAKKINDA BİLGİLENDİRME SEMİNERİ VERİLDİ

Ardahan Üniversitesi (ARÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde (İİBF), Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) hakkında bilgilendirme semineri verildi. ARÜ Genç Gelecek Kulübü ve özel bir dersanenin işbirliği ile gerçekleştirilen seminerde, öğrencilere KPSS hakkında önemli bilgiler aktarıldı. 27 Kasım 2015 Cuma günü gerçekleştirilen seminere ARÜ’lü öğrenciler yoğun ilgi gösterdi.

Saat 15.00’dan itibaren başlayan seminerin ilk konuşmacısı Ali Kasım Bulut oldu. Bulut konuşmasında sınavın genel ders dağılımı ve istatistikî bilgilerini paylaşarak, “Sınav sizin bilgi düzeyinizi, akıl yürütme muhakeme yapma becerinizi, kavrama ve ilişkilendirme yeteneğinizi, hızlı okuma ve anlama özelliklerinizi ölçmektedir. Sınavın bazı bölümleri size kolay gelebilir. Ama unutmayın herkes aynı sınava girecek. O yüzden daha fazla çalışıp gayret göstermeliyiz.” dedi.

“Esas Olan Çok Çalışmak Değil, Verimli Çalışmaktır.”

Seminerin devamında Psikolojik Danışman Serkan Tuğrul Günay sınav psikolojisi ile ilgili önemli noktalara ve yapılan hatalara ilişkin bir değerlendirme yaptı. Planlı çalışmanın önemine vurgu yapan Günay, “Önemli olan plan-program yapma ve verimli çalışmayı bilmektir. Örneğin sözel bir dersin arkasından sayısal bir ders çalışılır. 40 dakikalık periyotlar halinde çalışmanız en mantıklısıdır. Çalışma ortamımızın çok sade olması gerekiyor. Çalıştığınız materyaller dışında bir şey görmemeniz dikkatinizi toplamanız için çok önemlidir. Esas olan çok çalışmak değil, verimli çalışmaktır. Ayrıca sınav sırasında optiği teker teker kodlamak en mantıklısıdır. Çünkü kaydırma yapma ihtimaliniz var. Optiğe cevaplarınızı işaretlerken beyninize dinlenme fırsatı verirsiniz. Zorlandığımız sorularda vakit geçirmeden diğer soruya geçmeliyiz. Süreniz yeterse geri dönersiniz.” diye konuştu. Seminer sonunda Öğr. Gör. Cihan Yılmaz tarafından konuşmacılara birer teşekkür belgesi takdim edildi. 


                                         

 
Bilgi Edinme  |  Bağlantılar  |  Engelsiz Üniversite Birimi  |  Yönetmelik ve Yönergeler  |  Mezun Öğrenciler  |  Yabancı ÖğrencilerUluslararası İlişkiler
.
Adres: Ardahan Üniversitesi Yenisey Kampüsü İİBF Binası, Çamlıçatak Mevkii, Merkez / Ardahan 75000   Telefon: +90 478 211 75 28/30   Faks: +90 478 211 75 29