.
 
ENG
 

.
Banka Müdürleri, ARܒlü Öğrencilerle Tecrübelerini Paylaştı
.
İİBF Öğrencilerinden Şiir Şöleni
.
ARܒde Türkmenistan’ın Bağımsızlık Günü Kutlandı

.
ARܒlü Öğrenciler Kariyer Sınavları Hakkında Bilgilendirildi
.
ARܒde ’Kadına Şiddete Hayır’ Denildi
.
ARܒde Bonzai ve Uyuşturucu Maddelerle Mücadele Toplantısı Yapıldı

.
Ödüllü Haber Spikeri Burak Törün Üniversitemizde
.
İİBF Öğrencilerinden Şiir Şöleni
.
ARܒlü Öğrenciler Kariyer Sınavları Hakkında Bilgilendirildi

Sayfa: 1 | 2 | 3 | 4 |

Ana Sayfa


19 ARALIK 2014

ÖDÜLLÜ HABER SPİKERİ BURAK TÖRÜN ÜNİVERSİTEMİZDE

Türkiye Yardım Sevenler Derneği (TYSD) İstanbul Şubesi üyelerinden oluşan 44 kişilik ekip, 25 Haziran 2014 Çarşamba günü Ardahan Üniversitesi (ARÜ) Yenisey Yerleşkesi’ni ziyaret etti. TYSD İstanbul Şubesi Başkanı Yıldız Laçinel ve beraberindeki üyelerden oluşan ekibi, ARÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Orhan Söylemez, ARÜGEM Başkanı ve ARÜ Genel Sekreter Yardımcısı Canan Korkmaz ile ARÜ Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Şube Müdürü Havva Vanlı karşıladı. Ziyaret programı kapsamında ARÜ Yenisey Yerleşkesi’nde bulunan fakülte binaları, yurt binaları ile Ardahan Kongre Merkezi Müzesi gezildi. 
TYSD üyelerinin ilk durağı, ARÜ Yenisey Yerleşkesi’ne TYSD’nin katkıları ile Hayırsever Vasfiye Eriş tarafından yaptırılan ‘Türkiye Yardım Sevenler Derneği, Vasfiye Eriş Kız Bloğu’ oldu. Yurt binasını gezen üyeler çeşitli incelemelerde bulunarak, yetkililerden detaylı bilgiler aldı. Yurt binasının ardından ekip ARÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ile İnsani Bilimler ve Edebiyat Fakültesi’ni gezdi. Gezi süresince üyelere Prof. Dr. Söylemez, Korkmaz ile Vanlı tarafından üniversite ve yerleşke hakkında çeşitli bilgiler verildi. Gezinin tamamlanmasının ardından üyeler ARÜ tarafından organize edilen yemek ve müzik dinletisi programına katıldı. 
ARÜ İnsani Bilimler ve Edebiyat Fakültesi teras katında gerçekleştirilen programda üyelere yöresel yemekler ikram edildi. Program kapsamında Mevlana Değişim Programı ile ARÜ’de eğitim görmekte olan uluslar arası öğrenci Aynura Osmanova kopuz eşliğinde Kırgızca eserler seslendirdi. Osmanova’nın ardından Çıldırlı Aşık Faruk Erdoğan bağlaması ile katılımcılara müzik ziyafeti sundu. Programda konuşan Korkmaz kız yurdunun yapımında desteği bulunanlara teşekkür ederek, konuşmasına şöyle devam etti; “ sizden güç alarak, iki katlı olan yurdu ARÜGEM olarak bir katta biz yaptırarak üç kata çıkarttık. Şu an 140 öğrencimiz bu yurtta kalmaktadır.” dedi. Üniversite öğrencileri için Ardahan’daki en önemli sorunun barınma olduğuna dikkat çeken Korkmaz sözlerine şöyle devam etti; “Ailelerin yurt olmadığı için çocuklarını geri götürmek istedikleri bir dönemde, bu yurt kız çocuklarının Ardahan’da üniversite okuyabilme fırsatını sağlamıştır.” dedi.
TYSD Başkanı Laçinel; ‘ARÜ’ye Destek Olmaya Devam Edeceğiz’
Programda konuşan TYSD Başkanı Yıldız Laçinel ARÜ’nün yaptığı çalışmalardan duydukları mutluluğu dile getirdi. Laçinel sözlerine şöyle devam etti; “Gezi düzenledik geldik. Çünkü buradaki herkes yaptığı bağışların amacı doğrultusunda kullanıldığını görmek istedi ve şuan herkes çok mutlu. Hem de gördük ki bizim yaptıklarımızın üzerine eklemeler yapılmış. Bu bizi çok mutlu etti. ARÜ’ye her zaman destek olmaya devam edeceğiz.” dedi.
Programın ardından üyeler Ardahan Kongre Merkezi Müzesi’ni ziyaret etti. Müze ziyarete sırasında üyelere ARÜ Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Levent Küçük tarafından müze hakkında detaylı bilgiler verildi. Müze gezisinin tamamlanmasının ardandan ziyaret programı sonlandırıldı. 

Ardahan Üniversitesi (ARÜ) Girişimcilik ve İnovasyon Topluluğu tarafından “Kariyerim Geleceğim” etkinliği kapsamında CNN Türk’ün ödüllü haber spikeri Burak Törün tarafından sertifikalı eğitim semineri düzenlendi. Programda medya etiği, beden dili, insanları etkileme sanatı ve etkili iletişim konuları hakkında önemli değerlendirmeler yapıldı. 

17 Aralık 2014 Çarşamba günü saat 14.00’dan itibaren İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) Konferans Salonu’nda düzenlenen programa Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Orhan Söylemez, Prof. Dr. Gürkan Doğan,  Prof. Dr. M. Hanefi Palabıyık ile İİBF Dekanı Prof. Dr. Hakkı Büyükbaş, İİBF Dekan Yardımcıları Yrd.Doç. İhsan Kurtbaş ve Yrd. Doç. Dr. Necip Yıldız ile akademik-idari personel ve çok sayıda öğrenci katıldı.

“Objektiflik, Habercilikte Temel Bir ilkedir.”

Konferansın açış konuşmasını yapan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Orhan Söylemez, sosyal hayatın değişmesiyle medyanın da bir büyük değişim geçirdiğini ifade etti. Prof. Dr. Söylemez,  “Medya, anlaşılmazlık ve karışıklıklar yığınıdır. Haber ve habercilik ciddi bir iştir. Objektiflik, habercilikte temel ilke olarak görülmelidir. Öte yandan zamanın hızlı değişmesine paralel sosyal hayatın da değişmesi olağanlaşmıştır. Televizyon ve özel kanalların da devreye girmesiyle olması ve oluşması mümkün olmayan bir yenilik de karşımıza çıkmıştır.” sözleriyle, günümüde medyanın geçirdiği büyük dönüşüm ve topluma karşı yükümlülüklerini özetledi.

“Doğru Bir İletişim ve Toplumsal Sorumluluk Ayrılmaz Bağa Sahip İki Kavramdır.”

Seminerde eğitim veren CNN Türk spikeri Burak Törün, “İş dünyasında iletişim sırları, topluluk önünde konuşma, insanları etkileme sanatı, etkili iletişim ve diksiyon gelecek yolundaki basamaklardır. İnsanlarla iyi bir iletişim kurmak ve beden dilini kullanmak önemlidir. Bundan dolayı diyafram sesi, beden dili ve imaj, güç duruşu gibi konuları bilmek gerekir. Biz haber spikerleri bu kurallara olabildiğince dikkat ediyoruz. Toplumun ve bireylerin hassasiyetlerini gözeterek, halkın doğru bir şekilde bilgilendirilmesi ve aydınlatılmasına gayret ediyoruz.” diyerek, iletişim becerileri ve gerekleriyle birlikte, gazetecilik rutinlerinin ve medyanın topluma karşı sorumluluklarının birbiriyle ilişkili olduğunu ifade etti. 

Burak Törün eğitim ve iş hayatındaki tecrübelerini paylaşarak, katılımcılara bu konularda anahtar önerilerde bulundu. 

Program sonunda Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Orhan Söylemez, Burak Törün’e teşekkür plaketi takdim etti. Daha sonra öğrenciler Törün’le birlikte toplu hatıra fotoğrafı çektirdi. 


                                                        

 
Bilgi Edinme  |  Bağlantılar  |  Engelsiz Üniversite Birimi  |  Yönetmelik ve Yönergeler  |  Mezun Öğrenciler  |  Yabancı ÖğrencilerUluslararası İlişkiler
.
Adres: Ardahan Üniversitesi Yenisey Kampüsü İİBF Binası, Çamlıçatak Mevkii, Merkez / Ardahan 75000   Telefon: +90 478 211 75 28/30   Faks: +90 478 211 75 29