.
 
ENG
 

.
ARܒde ’’Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Programı’’ Kapsamında Sertifika Töreni Yapıldı
.
ARܒde ’’Ardahan 3. Kariyer Günleri’’ Yapıldı
.
ARܒlü Akademisyenler I. Ardahan Ekonomi Forumu’nda Konuştu

.
Ünlü İşadamı Davut Doğan’dan ARܒde ’’Girişimcilik’’ Dersi
.
ARܒde Türkiye’nin Modernleşme Süreci Konuşuldu
.
ARܒde ’’Öfke Kontrolü’’ Konulu Konferans Düzenlendi

.
ARÜ ve İŞKUR İşbirliğiyle, ’’2. Geleneksel Kariyer Günleri’’ Programı Yapıldı
.
ARܒde “İnsani Gelişim Konferansı” Yapıldı
.
ARܒden İşkur Kariyer Günlerine Destek

Sayfa: 1 | 2 | 3 | 4 |

Ana Sayfa


27 MART 2014 

ARÜ, AB İLE ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI’NIN OPERASYON TEKLİF ÇAĞRISI’NA YANIT VERDİ

ARÜ’DE “ÖFKE KONTROLÜ” KONULU KONFERANS DÜZENLENDİ

 

Kişisel ve mesleki yönden donanımlı bireyler yetiştirmeyi kendisine hedef seçen Ardahan Üniversitesi’nde “Öfke Kontrolü” isimli bir konferans gerçekleştirildi. “ARÜ Engelsiz Üniversite Birimi” tarafından, 25 Mart 2014 Salı günü ARÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) Konferans Salonu’nda düzenlenen programa Ardahan Devlet Hastanesi’nde görevli Psikolog Melike Güvener konuşmacı olarak katıldı. Saat 14.00’dan itibaren başlayan konferansa, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Orhan Söylemez, Genel Sekreter Yardımcısı Canan Korkmaz, ARÜ’lü akademisyenler ve çok sayıda öğrenci teşrif etti. 

 

Konferansın açış konuşmasını yapan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Orhan Söylemez, Psikolog Melike Güvener’in mesleki ve akademik geçmişinden bahsetti. 

 

Programda “öfke” kavramıyla ilgili çeşitli değerlendirmelerde bulunan Güvener, öfkenin insan sağlığını olumsuz yönde etkilediğini vurguladı. Güvener, öfkenin mide ve bağırsak rahatsızlıklarından kalp hastalıklarına kadar birçok sağlık sorununa neden olduğunu belirtti. Öte yandan Güvener, kontrol edilebilen öfkenin insan sağlığı ve yaşamı açısından yararlı olabileceğini dile getirdi. 

Öfkeyi Kontrol Etme Yöntemleri
Programda öfke ile başa çıkma yöntemlerini de sıralayan Güvener, “Derin derin nefes alın, sakinleştirici durum ve manzaraları zihninizde hayal ederek canlandırmaya çalışın. Bu sakinleşmemize yardımcı olur.” şeklinde anahtar önerilerde bulundu. Ayrıca Güvener, öfkeliyken kurulacak iletişime dikkat edilmesi gerektiğini hatırlatarak, “Aynı anda karşınızdakinin söylediklerini duymaya ve anlamaya çalışın. Hemen cevap vermeyin. Öfkenizin altında ne yattığını da anlamaya çalışın. Saldırıya geçip savaşmayın. Onun yerine asıl söylenmek isteneni dinlemeye çalışın.” dedi. Konferans sonunda Psikolog Melike Güvener’e Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Orhan Söylemez tarafından “Teşekkür Belgesi” takdim edildi. 

                                   

 
Bilgi Edinme  |  Bağlantılar  |  Engelsiz Üniversite Birimi  |  Yönetmelik ve Yönergeler  |  Mezun Öğrenciler  |  Yabancı ÖğrencilerUluslararası İlişkiler
.
Adres: Ardahan Üniversitesi Yenisey Kampüsü İİBF Binası, Çamlıçatak Mevkii, Merkez / Ardahan 75000   Telefon: +90 478 211 75 28/30   Faks: +90 478 211 75 29