.
 
.
Usta Yazar Ferit Edgü Ardahan Üniversitesi’nde
.
Yazar Rasim Özdenören
.
"Co-funded Brain Circulation Scheme" Tanıtım Toplantısı Gerçekleştirildi

.
INSPIRE 2012 Toplantısı İstanbul Kongre Merkezi’nde Gerçekleştirildi
.
İnsani Bilimler ve Edebiyat Fakültesi Coğrafya Bölümü'nde seminer etkinliği gerçekleştirildi.
.
Türk Edebiyat Dünyası'nda Bir İlk,

.
Kafkasya Üniversiteler Birliği I. Gençlik Kurultayı Nahcivan’da Yapıldı
Sayfa: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |

Ana Sayfa


BASIN BÜLTENİ                                                           26 EKİM 2011
 
ARÜ VAN’A YARDIM ELİNİ UZATTI
ARDAHAN ÜNİVERSİTESİ VAN’A YARDIM PAKETİNİ GÖNDERDİ
Ardahan Üniversitesi, 23 Ekim Pazar günü Van ve çevresinde meydana gelen deprem nedeniyle olumsuz etkilenen vatandaşlara, yardım elini uzattı. Prof. Dr. Ramazan KORKMAZ yönetimindeki Ardahan Üniversitesi Rektörlüğü, başlattığı çalışma sonucunda acil ihtiyaç malzemelerini içeren bir yardım paketini 25 Ekim Salı günü afet bölgesine gönderdi.
Üniversite Rektörlüğü önünde düzenlenen programda, rektörlük akademik-idari personelinin ve öğrencilerinin katkılarıyla oluşturulan yardım paketi, afet bölgesindeki depremzedelere ulaştırılmak üzere PTT kargo aracılığıyla bölgeye gönderildi.
Ardahan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan KORKMAZ Van’da yaşanan depreme karşı Türk Milleti’nin duyarlı davrandığını ve Ardahan Üniversitesi olarak hazırlanan yardım paketiyle “karınca kararınca” misali yardım harekâtına katkıda bulunduklarını açıkladı.
‘VAN’DA DEPREM OLSA ARDAHAN’DA SALLANIRIZ’
Prof. Dr. KORKMAZ Van’da, Hakkâri’de, Şırnak’ta ya da ülkemizin herhangi bir noktasında bir Türk vatandaşının çektiği acının, sıkıntının bütün Türk Milleti’ni etkilediğini vurguladı. Rektör Prof. Dr. KORKMAZ şunları kaydetti; "Biz Van ve çevresindeki kardeşlerimizin acısını paylaşıyoruz. Hani bir şarkı vardır ya 'Hakkari'de kar yağsa, Rize'de üşüyorum' diye o şarkı misali Van'da deprem olsa burada Ardahan’da sallanırız. Bizim burada yüreğimiz yanar. O acıyı biz de burada hissederiz. Bu açıdan Biz Türk Milleti olarak afet bölgesindeki kardeşlerimizin acısını yürekten paylaşıyoruz. Allah, bizlere bir daha böyle acılar yaşatmasın. Bizim kardeşliğimiz sonsuza dek sürecektir. Acılarımızı da sevinçlerimizi de paylaşacağız. Bu sıkıntılı günlerin de üstesinden hep birlikte geleceğiz."
Rektör Prof. Dr. Ramazan KORKMAZ, konuşmasının ardından Ardahan Üniversitesi akademik-idari personelinin ve öğrencilerinin de yardımıyla acil ihtiyaç malzemelerinin PTT kargo aracına yüklenmesine bizzat yardım etti.
ARÜ, VANLI ÖĞRENCİLERE OTOBÜS TAHSİS ETTİ
Ardahan Üniversitesi Van ve çevresinden gelen yaklaşık 30 öğrencisini, ailelerine destek olmaları için üniversite imkanlarını kullanarak tahsis ettiği otobüsle Van’a gönderdi.

2 Temmuz 2012                  

INSPIRE 2012 Toplantısı İstanbul Kongre Merkezi’nde Gerçekleştirildi

T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Coğrafi Bilgi Sistemleri (CBS) Genel Müdürlüğü’nün İstanbul Valiliği, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Fatih Belediyesi, Beyoğlu Belediyesi, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü ile İlbank AŞ’’ nin katkıları ile  23-27 Haziran 2012 tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezinde düzenlediği INSPIRE 2012 toplantısı İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Üniversitemizi temsilen Uluslararası İlişkiler ve Projeler Koordinatörü Doç. Dr. Ahmet Evren ERGİNAL’ın katıldığı toplantı CBS Müdürü Okan Erhan OFLAZ’ın merkezi ve yerel yönetimlerin CBS kullanımına yönelik çalışmaları hakkında verdiği bilgileri içeren açılış konuşması ile başladı. Avrupa Komisyonu Ortak Araştırmalar merkezi Çevre ve Sürdürülebilirlik Enstitüsü Müdürü Guido SCHMUCK’un 2020 yılına kadar devam edecek olan INSPIRE konferansı vizyonuna ilişkin konuşması ardından Avrupa Çevre Komisyonu’ndan Janez POTOCNIK telekonferans yoluyla INSPIRE toplantılarının sadece CBS açısından değil aynı zamanda çevre politikalarının uygulanması açısından da önemine değindi.

İlk kez Avrupa Birliği’ne üye bir ülke olarak Türkiye’de gerçekleştirilen konferansın açılış konuşmaları İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı kadir Topbaş’ın konuşması ile devam etti. TOPBAŞ, sınırların kalktığı bir dünyada bilgi paylaşımının önemine değinerek bu alanda çağdaş ve yetişmiş insan gücünün önemini aktardı. INSPIRE standartlarına uygun olarak yerel yönetimlerinin CBS tabanlı bilgi ağı oluşturmasına ağırlık verilen bu konuşmanın ardından İstanbul Valisi Hüseyin Avni MUTLU ve Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan BAYRAKTAR açılış konuşmalarını yaptılar. 5 ayrı salonda sunumların eş zamanlı olarak yapıldığı konferansta Coğrafi Bilgi Sistemlerinin Yer, Çevre ve Atmosfer Bilimlerindeki kullanımı yanında çevre politikalarının uygulanması ve izlenmesi, bilişim teknolojilerinin geliştirilmesi ve etkin kullanımı konularına vurgu yapıldı.


                                   

 
Bilgi Edinme  |  Bağlantılar  |  Engelsiz Üniversite Birimi  |  Yönetmelik ve Yönergeler  |  Mezun Öğrenciler  |  Yabancı ÖğrencilerUluslararası İlişkiler
.
Adres: Ardahan Üniversitesi Yenisey Kampüsü Genel Derslikler Binası Kat : 4, Çamlıçatak Mevkii, Merkez / Ardahan 75000   Telefon: +90 478 211 75 61   Faks: +90 478 211 75 27