.
 
.
Tarih Bölümü Saha Çalışmaları ve Piknikleri
.
ARܒDE “Dilbilim Ve Türkoloji İlişkileri” Ele Alındı
.
’’Türkoloji’nin Bilinmeyenleri’’ ARܒde Ele Alınmaya Devam Ediyor

.
ARÜ'lü Akademisyenler, Halvetilik ile İlgili Sempozyuma Büyük Katkıda Bulundu
.
ARܒden Çıldır ve Aktaş Göllerinde Eş Zamanlı Araştırma
.
ARܒlü Akademisyenler Kura Nehri’ni İnceliyor

.
ARܒlü Akademisyenlerden Ardahan’da Bir İlk
.
ARܒde "Trekking", Hız Kesmeden Devam Ediyor
.
ARܒde Trekking Zamanı

Sayfa: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |

Ana Sayfa


11 MART 2014 

ARÜ, AB İLE ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI’NIN OPERASYON TEKLİF ÇAĞRISI’NA YANIT VERDİ

ARÜ’DE “DİLBİLİM VE TÜRKOLOJİ İLİŞKİLERİ” ELE ALINDI

 

Ardahan Üniversitesi (ARÜ), Türk dünyasını yakından ilgilendiren programlara imza atmaya devam ediyor. ARÜ’de “Dilbilim ve Türkoloji İlişkilerine Bir Bakış” adlı bir konferans düzenlendi. Programa alanla ilgili önemli çalışmalar yapan Almanya Bamberg Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Geoffrey Haig konuşmacı olarak teşrif etti.

 

7 Mart 2014 Cuma günü İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Konferans Salonu’nda yapılan konferansa Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Gürkan Doğan ve Prof. Dr. M. Hanefi Palabıyık, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hakkı Büyükbaş, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Sedat Tamay, İnsani Bilimler ve Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Mitat Durmuş ve çok sayıda akademisyen katıldı.

 

Saat 14.00’dan itibaren başlayan programda Prof Dr. Haig, dilbilim alanında yaptığı çalışmalar hakkında bilgi verdi. Prof Dr. Haig, çalışmaları arasında Türkoloji’nin önemli bir yeri olduğunu belirtti. Ayrıca Prof Dr. Haig, slayt eşliğinde Türk dilinin özellikleri ile ilgili çarpıcı değerlendirmelerde bulundu.  

 

Prof. Dr. Doğan: “47 Bilim İnsanını Ardahan’da Buluşturacağız”

Rektör Yardımsısı Prof. Dr. Gürkan Doğan ise, 13-17 Ekim 2014 tarihleri arasında dilbilim alanında 47 civarı bilim insanını Ardahan’da bir program kapsamında buluşturacaklarını müjdeleyerek, “Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Ramazan Korkmaz’ın öncülüğünde programımızı planladık ve seçkin bir liste hazırladık. Öte yandan alanla ilgili önemli bilim insanlarından yaptığımız yazışmalara olumlu dönüş yapanlar var. Bunlardan biri de Prof. Dr. Geoffrey Haig... Kendisi dilbilim alanında hazırladığı bir çalışmasını Ekim Ayı’nda bizlerle paylaşacak. Bugün de bizleri kırmayarak bu konferansı verdiği için kendisine çok teşekkür ediyorum.” dedi. 

 

Programın sonunda Prof. Dr. Doğan, Prof. Dr. Geoffrey Haig’e teşekkür belgesi takdim etti.


                                                  

 
Bilgi Edinme  |  Bağlantılar  |  Engelsiz Üniversite Birimi  |  Yönetmelik ve Yönergeler  |  Mezun Öğrenciler  |  Yabancı ÖğrencilerUluslararası İlişkiler
.
Adres: Ardahan Üniversitesi Yenisey Kampüsü Genel Derslikler Binası Kat : 4, Çamlıçatak Mevkii, Merkez / Ardahan 75000   Telefon: +90 478 211 75 61   Faks: +90 478 211 75 27