.
 
.
Tarih Bölümü Saha Çalışmaları ve Piknikleri
.
ARܒDE “Dilbilim Ve Türkoloji İlişkileri” Ele Alındı
.
’’Türkoloji’nin Bilinmeyenleri’’ ARܒde Ele Alınmaya Devam Ediyor

.
ARÜ'lü Akademisyenler, Halvetilik ile İlgili Sempozyuma Büyük Katkıda Bulundu
.
ARܒden Çıldır ve Aktaş Göllerinde Eş Zamanlı Araştırma
.
ARܒlü Akademisyenler Kura Nehri’ni İnceliyor

.
ARܒlü Akademisyenlerden Ardahan’da Bir İlk
.
ARܒde "Trekking", Hız Kesmeden Devam Ediyor
.
ARܒde Trekking Zamanı

Sayfa: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |

Ana Sayfa


23 Nisan 2013 

ARÜ, AB İLE ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI’NIN OPERASYON TEKLİF ÇAĞRISI’NA YANIT VERDİ

ARÜ’DE “TREKKİNG”, HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR

 

Ardahan Üniversitesi tarafından düzenlenen “Coğrafi Gezi” ve “Trekking” etkinlikleri, 20-21 Nisan 2013 tarihlerinde yapılan yürüyüşler ile devam etti. ARÜ Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Rıdvan Çolak’ın koordinatörlüğünde ve ARÜ İnsani Bilimler ve Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ahmet Evren Erginal’ın gözetiminde yapılan aktiviteye; Ardahan Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Orhan Söylemez, ARÜ’lü akademisyenler ve öğrenciler katıldı. 

Türkiye Cumhuriyeti Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen “Spor Yoluyla Sosyal Uyum Projesi” kapsamında planlanan “Cografi Gezi” ve “Trekking” programlarının 3. ve 4.’sü, 20 Nisan 2013 Cumartesi günü, Ardahan Merkez’e bağlı Altaş Köyü ile Dilekdere Köyü arasında, 21 Nisan 2013 Pazar günü ise Putka Gölü ile Kazan Kale kalıntıları civarında yapıldı.

Doğa ile iç içe gerçekleştirilen yürüyüşlerde 20 Nisan 2013 Cumartesi günü katılımcılar 18 kilometrelik bir parkuru geçtiler. Altaş Köyü’nden itibaren yürümeye başlayan ekip, zorlu bir tırmanış ile Ur Kalesi’ne ulaştı. Tırmanışı tamamlayan ekip, Ur Kalesi ve Kura Vadisi üzerinde incelemelerde bulundu. Yaklaşık 200 metrelik bir tırmanışın ardından ulaştıkları platoda incelemelerde bulunan ekip ayrıca; platonun 3 kilometre uzağındaki sulak alanda yaban ördeklerini gözlemledi. Doğa yürüyüşçüleri, Kura Vadisi’ni ve Çot Suyu Kanyonu’nu geçerek yürüyüşlerini Dilekdere Köyü yakınlarında tamamladı.

21 Nisan 2013 Pazar günü organize edilen yürüyüş programı ise, Ardahan  Çamlıçatak bölgesindeki ARÜ yerleşkesinde bulunan Putka Gölü yakınlarında başladı. 6 kilometrelik bir yürüyüşün ardından Kazan Kale’nin kalıntıları olan kuleye ulaşıldı. Burada çeşitli incelemelerde bulunan ekip, aynı yolu geri dönerek yürüyüşü tamamladı.

Böylece ARÜ’lü öğrencilere, Ardahan’ın coğrafi ve tarihi yapısını yerinder gözlemleme imkanı sağlayan 10 kısımlık "trekking" programının ilk 4’ kısmı başarıyla tamamlanmış oldu.


                                

 
Bilgi Edinme  |  Bağlantılar  |  Engelsiz Üniversite Birimi  |  Yönetmelik ve Yönergeler  |  Mezun Öğrenciler  |  Yabancı ÖğrencilerUluslararası İlişkiler
.
Adres: Ardahan Üniversitesi Yenisey Kampüsü Genel Derslikler Binası Kat : 4, Çamlıçatak Mevkii, Merkez / Ardahan 75000   Telefon: +90 478 211 75 61   Faks: +90 478 211 75 27