Ardahan Üniversitesi
ARÜ'den Haberler

ARÜ Teknik Bilimler MYO’dan Köy Okuluna Ziyaret

04 NİSAN 2022

Ardahan Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü; Topluma Hizmet Uygulamaları dersi kapsamında, öğrencilerin topluma hizmet etmenin önemini kavrayarak mevcut mevzuatı öğrenme, topluma ait sorunları belirleme, çözüme ilişkin projeler hazırlama, uygulama ve analiz edebilme becerilerini geliştirmesini sağlamak amacıyla yüksekokulumuzda bulunan tüm programların müfredatına eklenen ders kapsamında köy okulu ziyareti gerçekleştirdi.

Yüksekokulumuz Bilgisayar Programcılığı 2. sınıf öğrencileri, Ardahan İli Çıldır İlçesi Öncül Köyü’nde bulunan okulu ziyaret etti. Gönül köprüsü kurulan köy okulunda, hem köy okulunun bir dizi ihtiyaçları giderildi hem de öğrencilerimize çeşitli hediyeler götürülerek çeşitli ikramlarda bulunuldu. Müzikal gösterilerin yapıldığı, halayların çekildiği etkinlikte, yüz boyama organizasyonu ve perdelerin takılmasıyla program sonlandı.

Bilgisayar Programcılığı 2. sınıf öğrencileri danışmanı Öğr. Gör. Yakup Kürşat Aras, ev sahipliği ve kabulleri için köy okulu öğretmeni Eylül Aktemur’a ve minik öğrencilere teşekkür ederek başladığı konuşmasına, yüksekokul öğrencilerimizin Topluma Hizmet Dersi kapsamında gönüllülük kavramını tekrar yaşadıklarını, bu tarz etkinliklerin toplumda dayanışma bağlarını güçlendirdiğini söyledi. Aras, ayrıca destekleri için Üniversitemiz Rektörü Sn. Prof. Dr. Mehmet Biber’e, Teknik Bilimler MYO Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Zakir Çaldıran’a, Kızılay Erzurum Palandöken Şubesi Yetkilisi Ahmet Bey’e, Köy okulumuzun perde sponsoru olan Üniversitemiz Kampüs Kafe sahibi Salih Işık Bey’e, ikramları için Teknik Bilimler MYO Aşçılık Bölümüne, projenin asıl mimarı olan kitap ve kırtasiye hediyeleri kendi harçlıklarıyla alan Bilgisayar Programcılığı 2. sınıf öğrencilerine teşekkür etti.