Ardahan Üniversitesi
ARÜ'den Haberler

BELGÜ Dergisi Yayın Hayatına Dönüyor

16 ŞUBAT 2022

Ardahan Üniversitesi İnsani Bilimler ve Edebiyat Fakültesi bünyesinde yayımlanan BELGÜ Dergisi yeniden yayın hayatına dönüyor.

İnsani Bilimler ve Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Musa Duman’ın yönetiminde ve seçkin Bilim Kurulu üyelerinin danışmanlığında bu yıl yeniden yayımlanmaya başlayacak olan BELGÜ Dergisi, Arkeoloji, Batı Dilleri ve Edebiyatı, Bilgi ve Belge Yönetimi, Coğrafya, Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları, Doğu Dilleri ve Edebiyatları, Felsefe, Gürcü Dili ve Edebiyatı, Halk Bilimi, Kafkas Dilleri ve Edebiyatları, Mütercim ve Tercümanlık, Psikoloji, Rus Dili ve Edebiyatı, Sanat Tarihi, Sosyoloji, Tarih, Türk Dili ve Edebiyatı alanları ile disiplinler arası çalışmaları konu edinmiş nitelikli araştırma makalelerini uluslararası standartlar çerçevesinde çift kör hakemli değerlendirme sürecinden geçirerek literatüre kazandırmayı amaçlıyor.

2022 yılı itibariyle elektronik dergiye dönüştürülen ve İnsani Bilimler ve Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü öğretim elemanlarından Arş. Gör. Erman Kaçar’ın baş editör olarak görev aldığı BELGÜ Dergisi, Haziran ayında yayımlanacak olan bahar sayısı için 1 Mart 2022 tarihi itibariyle Dergipark üzerinden makale kabul etmeye başlayacak.

BELGÜ Dergisi’nin Dergipark sayfasına ulaşmak için Tıklayınız...