Ardahan Üniversitesi
ARÜ'den Haberler

Rektörümüz: “Bu Sene 1300 Yeni Öğrencimiz ARÜ Ailesine Katıldı ve Katılmaya Devam Ediyor”

12 EKİM 2021

Üniversitemiz Aşık Şenlik Meydanı’nda öğrencilerimize “Hoş Geldin” programı düzenlendi. Programda daire başkanlıkları ve birimlerimiz hakkında öğrencilere bilgiler sunuldu. İlk konuşmacı olarak kürsüye çıkan Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Havva Vanlı, Üniversitemizde sunulan sağlık imkanları hakkında bilgi vererek aşı ve PCR odalarımızın hizmete açık olduğunu söyledi. Daha sonra yemekhaneler ve yemek bursları hakkında bilgi verdi. Vanlı Üniversitemizin kültür, sanat ve spor faaliyetleri hakkında bilgi vererek meydanda kurulu olan stantlarda öğrencilerimizin Üniversitemiz kulüplerine üye olabileceklerini söyledi. Daha sonra kürsüye çıkan Öğrenci İşleri Daire Başkanı Evrin Yıldız, öğrencilere Daire Başkanlığı ile fakülte ve yüksek okullarımızda bulunan öğrenci işlerinin her zaman hizmetlerinde olduğunu ve bir sorunla karşılaştıklarında gecikmeden müracaat etmelerini söyledi. Daha sonra Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığında görevli Ahmet Emre kütüphane hizmetleri hakkında öğrencileri aydınlattı. Programda konuşan Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Öğr. Gör. Sinan Üst, halihazırda uzaktan eğitimle sürdürülen dersler hakkında bilgi verdi ve 10 adet akıllı sınıf oluşturulduğunu söyledi. Öğr. Gör. Üst olası bir karantina durumu için derse katılamayan öğrencilere gerekli sistemin hazır edildiğini söyledi. Öğrenci değişim programları hakkında bilgi vermek üzere kürsüye çıkan Dr. Öğr. Üyesi Doğan Saltaş 14 Ekim 2021 tarihinde saat 20.00’da çevrimiçi bilgilendirme toplantısı yapılacağını ve öğrencilerin sorularının cevaplanacağını söyledi. Dr. Öğr. Üyesi Saltaş’tan sonra bir konuşma gerçekleştiren Sağlık bilimleri Fakültesi Prof. Dr. Mehmet Özkan, COVID-19 tedbirlerini hakkında bilgilendirmeler yaparak tedbirlere hassasiyetle uymamız gerektiğini ve aşılarımızı ihmal etmememizi söyledi. Son olarak kürsüye teşrif eden Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Biber konuşmasında şu sözlere yer verdi: “Yaklaşık 2 yıl süren ayrılığın ardından bugün derslerimizin fiziksel olarak bir arada başlamasına şahitlik ediyoruz. İyi ki varsınız, iyi ki bizim öğrencimizsiniz, hepiniz Ardahan’a ve Üniversitemize hoş geldiniz! Sizden ricamız sağlığınız her şeyden önce gelmektedir. Bu yüzden tedbirlere sabırla uymaya devam edelim.

“Bu sene 1300 yeni öğrencimiz ARÜ ailesine katıldı ve katılmaya devam ediyor. Yaklaşık 6000 öğrencisi olan Üniversitemiz, 371 öğretim elemanı ve 335 idari personeliyle hepimiz burada sizlerin daha iyi eğitim alabilmesi için gayret etmekteyiz.”

Genç bir Üniversite olarak teknik altyapımızın çok yeni ve dinamik olduğunu, akademik kadromuzun son derece nitelikli olduğunu siz sevgili öğrencilerimiz deneyimleyerek göreceksiniz. Sosyal imkanlarımızdan, laboratuvarlarımızdan, atölyelerimizden, kütüphane ve sağlık hizmetlerimizden verimli bir şekilde istifade etmenizi amaçlamaktayız. Sevgili öğrenciler özellikle yeni kayıt yaptıran öğrencilerimiz, Ardahan Üniversitesi ailesine katılmış olmanız bizi ziyadesiyle mutlu etmektedir. Ardahan Üniversitesi’ni tercih ettiğiniz için sizlere ayrıca teşekkür ediyoruz. Bu Üniversitede Rektörü, daire başkanlıkları, dekanları, müdürleri, bölüm başkanlarına kadar herkesin kapısı sizlere açık ve ihtiyacınız olduğunda sorununuzu çözmeye hazır bulunmaktadır. Bu konuda hiçbir tereddütünüz olmasın.  Üniversite hayatınızı bir fırsata dönüştürün kendi derslerinizi, branşınızı öğrenmenin yanı sıra çevresini bilen, dünyayı tanıyan iyi birer genç olarak yetişmenizin fırsatı bugündür. Sevgili öğrenciler, tekrar aramıza hoş geldiniz, burada güzellikler, iyilikler biriktirmeye çalışalım. Yarınlarımızın imarını bugünden gerçekleştirelim. Hepinizi sevgiyle, hürmetle, muhabbetle selamlıyorum.” Rektörümüzün konuşmasının ardından öğrencilerimize Türkmen pilavı ikram edildi.