Ardahan Üniversitesi
ARÜ'den Haberler

Rektörümüz ve Üniversitemiz Yönetiminden Selçuk Üniversitesi’ne Ziyaret 

28 EYLÜL 2021

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mehmet Biber, Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy ve yönetim ekibini ziyaret etti. Rektörümüze ziyaretinde; Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Mustafa Yıldız, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bülent Kurtişoğlu ve İnsani Bilimler ve Edebiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi İbrahim Okan Akkın da eşlik etti. Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy yaptığı konuşmada, üniversite olarak YÖK Anadolu Projesini oldukça önemsemekte olduklarını söyledi. Proje kapsamında Ardahan Üniversitesi ve Bitlis Eren Üniversitesi ile eşleştiklerini hatırlatan Prof. Dr. Aksoy, Bu eşleşme için ‘tecrübelerimizi paylaşacağız’ anlamında sevindik. Prof. Dr. Aksoy, akademide hiçbir zaman bu süreçlerin tek taraflı olmadığını söyledi.

Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Biber de gelişmiş üniversitelerin bölgelerinde önemli rol üstlendiğini söyledi. Selçuk Üniversitesi’nin de Konya ve çevresindeki üniversitelerin gelişiminde ciddi görev üstlendiğini ifade eden Prof. Dr. Biber, “Ardahan Üniversitesi de genç üniversiteler arasında yer alıyor. Sayın Cumhurbaşkanımızın himayesinde gerçekleşen YÖK Anadolu Projesi kapsamında Selçuk Üniversitesi ile eşleştik. YÖK Anadolu Projesini bir yıldır yürütüyoruz. Şimdi yeni döneme başlıyoruz. Öğrencilerimize bu desteğin kıymetini, bu fırsatı iyi değerlendirmelerini söylüyoruz. Uzaktan eğitim sürecinin ardından, şimdi yüz yüze eğitime başlıyoruz. Katkı ve desteklerinizle inşallah Selçuk Üniversitesi’nden program ve öğretim elemanı sayısını biraz daha artırarak devam edeceğiz. Nasip olursa bu tecrübe, öğrencilerimize daha çok yansıyacak. Bu bir heyecan da oluşturuyor. Çünkü öğrencilerimiz, farklı üniversitelerden tecrübeli öğretim elemanlarından ders almanın gururunu, farklılığını yaşıyor. Bu anlamda YÖK Anadolu Projesi çok önemli. İnşallah bunu hep devam ettiririz. Yönetim olarak desteğinize, öğretim elemanlarınıza sizin şahsınızda müteşekkiriz.” diye konuştu.

Konuşmaların ardından, Rektör Prof. Dr. Mehmet Biber ve eşi Selma Biber, Rektör Prof. Dr. Metin Aksoy, Selçuk Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Emrullah Eken, Prof. Dr. Ahmet Tuğrul Polat,  Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Mustafa Yıldız, SÜ Genel Sekreteri Prof. Dr. Kamil Beşoluk, Prof. Dr. Bülent Kurtişoğlu, Dr. Öğr. Üyesi İbrahim Okan Akkın, Selçuk Üniversitesi Alaeddin Keykubat Yerleşkesi’nde ziyaretler gerçekleştirdi.