ARÜ'den Haberler

04.06.2018

Rektör Prof. Dr. Biber AssisTT Çağrı Merkezinin Açılışına Katıldı

Türk Telekom iştiraki AssisTT Çağrı Merkezinin açılışı, ilimizde geçtiğimiz hafta sonu Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’ın katılımıyla gerçekleştirildi. Gerçekleşen açılış programına, Ardahan Valisi Mehmet Emin Bilmez, Ak Parti Ardahan Milletvekili Orhan Atalay, Üniversite Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Biber, protokol üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Programda konuşma gerçekleştiren Bakan Arslan konuşmasında:  “Ne mutlu bize ki iki sene önce bunun lafını ederken, yapılabilir mi, Ardahanlı gençler buna hazır hale getirilebilir mi diye konuşurken, bugün açılışını yapıyoruz ve gençlerimiz inşallah burada AssisTT şemsiyesi altında ülkemize, ülkemiz insanına hizmet edecekler. Dünya çapında bu sektörde çalışan 13 milyon insan var. Ülkemizde de bu rakam 85 ila 90 bin aralığında. Bu rakamında yüzde 50’sinden fazlası Anadolu illerindedir. Bu, Anadolu kentlerimize, küçük illerimize verdiğimiz değerin bir göstergesidir. İnşallah Ardahan 23’ncü ilimiz oldu.  Bu sektörün oluşturduğu katma değer ise 3 milyar 600 milyon liranın üzerinde ülkemizin ekonomisine de katma değer oluşturan stratejik sektörlerden bir haline geldi. Bunu da memnuniyetle ifade etmek isterim. Bu sektörün sadece Anadolu şehirlerimizin ekonomisine katkısı yıllık ortalama 500 milyon lira değer yaratacak bir rakama geldi” dedi.

Bakan Arslan : ‘‘Hizmet İçin Çalışıyoruz’’

16 yıldır millete hizmet için çalışıyoruz diye devam eden Bakan Arslan, “Son 16 yıldır susuz kalmış, yolsuz kalmış, aşsız kalmış, hastaneden, eğitimden yoksun kalmış milletimiz için yatırım üstüne yatırım yapıyoruz ve milletimizi bu dertlerden kurtarıyoruz.  Milletimizin yolunu yapıyoruz, milletimizin suyunu getiriyoruz, milletimize okullar yapıyoruz, hastaneler yapıyoruz ve inşallah altyapısı olan şehirlerimize bundan sonra yaptığımız hizmetlerle özel sektöründe gelip fabrika kurmasını sağlamış olacağız. Eğer yolları yapmazsanız, şehirleri ulaşılabilir hale getirmezseniz, buralara fabrika da gelmez, çağrı merkezi de gelmez. İşte biz sizin için, size istihdam oluşturmak için şehirlerimizi kalkındırmak için, ekip ahengiyle çalışmaya devam ediyoruz” diye konuştu.

Vali Bilmez: “İlimiz İçin oldukça Önemli Bir Gelişme”

Çağrı Merkezinin Ardahan için oldukça önemli bir gelişme istihdam kapısı olduğunu söyleyen Vali Mehmet Emin Bilmez; “İlimizde istihdam imkanının sınırlı olması, gençlerimizin en önemli sorunlarından biridir. Orta vadede inşallah 200 civarında gencimize istihdam imkanı sağlayacak olanbu çağrı merkezinin ilimizde açılmış olması ilimiz için oldukça önemlidir. Bu vesileyle çağrı merkezinin açılmasını sağlayan Sayın Ulaştırma Bakanımız Ahmet Arslan beye şahsım ve Ardahan halkı adına şükranlarım arz ediyorum. Ayrıca, bu çağrı merkezinin açılması için hem Ardahan’da hem Ankara’da süreci sürekli olarak takip eden ve Milletvekilimiz Sayın Orhan Atalay’a da şükranlarımızı sunuyoruz.  Çağrı merkezinin bir an önce açılması için üstün gayret gösteren AssisTT Genel Müdürüne ve mesai arkadaşlarına da teşekkür etmek istiyorum. Çağrı merkezinin açılmasında ki önemi ortaya koyarak çalışma ofislerini ve meclis salonlarını, meclis binasını hiç tereddüt etmeden AssisTT’e tahsis eden İl Genel Meclisi Başkan ve üyelerimize de ayrıca teşekkür ediyorum. Çağrı merkezinin, gençlerimize, Ardahan’ımıza ve ülkemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

Milletvekili Atalay: “Ciddi Bir İstihdam Sağlayacak”

Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay da, “Bugün, güzel bir başlangıç yapıyoruz. AssisTT burada bismillah diyerek, bundan sonra ki süreçte sayıyı da arttırarak bu sektörde ciddi bir istihdam oluşturacak.Ardahan’ımız için çok önemli olan bu çağrı merkezini ilimize kazandıran Ulaştırma Bakanımıza ve çalışma arkadaşlarına ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.      

Assistt Genel Müdürü Yıldırım: “Gençlerimize İstihdam Sağlamaktan Büyük Mutluluk Duyuyoruz”

AssisTT Genel Müdürü Cemil Yıldırım da, "Türk Telekom’dan aldığımız güçle sektörümüze öncülük ediyoruz. Kurumlara bir temas noktası olarak en iyi hizmeti sunuyor, müşteri memnuniyetini en üst düzeye çıkartmalarına destek veriyoruz. Anadolu’da hayata geçirdiğimiz yatırımlarla da bölgedeki özellikle gençlerimize istihdam sağlamaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Ardahan çağrı merkezimizde çalışan 60 müşteri temsilcimizin, 55’i 30 yaş altında ve yüzde 75’i kadınlardan oluşuyor. Ayrıca 33 çalışanımız üniversite öğrencisi. Buradaki arkadaşlarımız aynı zamanda serhat şehrimiz Ardahan’ın ekonomik kalkınmasında da önemli rol oynayacak" dedi. 

Konuşmaların ardından Çağrı Merkezinin açılış kurdelesi kesildi. Bakan Arslan, Vali Bilmez, Milletvekili Atalay ve katılımcılar, açılışın ardından çağrı merkezini ziyaret etti. Bakan Arslan, hatta bekleyen bir çağrıyı da kendisi yanıtladı. Erzincan’dan çağrı merkezine ulaşan müşteriye yardımcı olan Bakan Arslan, İbrahim adlı müşteriyle bir süre görüştü ve bayram öncesi Erzincan ziyaretinde kendisiyle özellikle görüşmek istediğini aktardı.Bakan Arslan, çağrı merkezi çalışanlarını da selamlayarak, başarılar diledi.