ARÜ'den Duyurular

2017 ÖSYS Sonucu Üniversitemize Kayıt Hakkı Kazanan Öğrencilerimizin Dikkatine

Duyuru Tarihi : 09 Ağustos 2017

Kayıt İşlemleri sayfasına ulaşmak için Tıklayınız...

Öğrenci numaranızı öğrenmek için Tıklayınız...

Üniversitemize yerleşen adaylar e-devlet şifreleri ile https://www.turkiye.gov.tr adresine giriş yaparak Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı bölümünden kayıt işlemleri yapabileceklerdir.

(E-Devlet üzerinden kayıt sistemi  11-16 Ağustos 2017 tarih aralığında yapılacaktır. E-Devlet üzerinden kayıt yapan adayların Üniversimize 14-18 Ağustos 2017 tarihleri arasında tekrar kesin kayıt için gelmelerine gerek yoktur.)

E-devlet üzerinden kayıt yapacak öğrencilerimizin kayıtlarını nasıl yapacaklarını gösteren dosyaya ulaşmak için Tıklayınız...

Not: Posof Meslek Yüksekokulu İlk ve Acil Yardım Programına Yerleşen Öğrencilerimiz kayıtlarını üniversitemize gelerek şahsen gerçekleştirmesi gerekmektedir.

Ayrıca; bu bölüme yerleşen öğrencilerimizin kayıtlarını yapabilmesi için aşağıdaki özel şartı sağlamaları gerekmektedir.

Bk. 233. Bu programa alınacak öğrencilerin, devlet hastanelerinden veya üniversite hastanelerinden, sürücü belgesi almaya engel olmayan bir beden yapısı ve ruh sağlığına sahip olduklarını belgeleyen rapor almaları (Öğrencinin boy ve kilosunun sağlık kurulu raporunda belirtilmesi gerekmektedir.), program gereği 2. sınıfta araç kullanmalarının zorunlu olması sebebiyle kayıt tarihinde 17 yaşını tamamlamış olmaları; erkek öğrencilerde 1.65 m’den, kız öğrencilerde 1.60 m’den kısa olmamak, boy uzunluğunun santimetre olarak ifade edilen değerinin son iki rakamından en çok 5 fazla veya 15 noksan kilo ağırlığında olmak; kurtarma ve taşıma işlerinde iki kişilik bir ekipte çalışırken sedyedeki bir hastayı ekip arkadaşı ile birlikte taşıyabilecek beden ve fizik yeterliliğine sahip olmaları gerekmektedir.