ARDAHAN ÜNİVERSİTESİ
ARDAHAN ÜNİVERSİTESİ
  Ana Sayfa  |     ÜBYS  |     Telefon Rehberi  |     E-Posta   
                         
ARÜ Hakkında
|
Yönetim
|
Birimler
|
Öğrenci
|
E-Servisler
XKapat
Eşit Ağırlıklı Programlar Koordinatörlüğü

Telefon : 0478 211 7528
Faks : 0478 211 75 29
Adres : Ardahan Üniversitesi Kampüsü, İktisadi ve İdari Bilimler Fakülte Binası, Çamlıçatak Mevkii, 75002, Merkez/ARDAHAN
E-Posta : iibf@ardahan.edu.tr


Duyurular


BÖLÜM TANITIMI

Kuruluş

Ardahan Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi 2009-2010 yılında eğitim ve öğretim faaliyetlerine başlamıştır. 2009 - 2010 eğitim öğretim yılında ilk öğrencilerini almıştır.

Kabul ve Kayıt Koşulları

Adayların Lise ve dengi okul diplomasına sahip olmaları ve Öğrenci Seçme Sınavı’ndan yeterli puana sahip olmaları gerekmektedir.

Bölüm Profili

Eşit Ağırlıklı programlar İşletme, İktisat ve Siyaset Bilimi ve Kamu yönetimi öğrencilerini ilk bir yıl ortak dersler ile ilgili bölümlere hazırlamak ve öğrencilerin üniversiteye adaptasyonlarını sağlamak için kurulmuştur. İki yarıyıl  sonunda öğrencilerin bölümleri tanıması ve daha bilinçli hale gelmeleri ile birlikte ilgi alanlarına göre üçüncü yarıyıldan itibaren uzmanlaşmak istediği bölümleri seçerler. Türkiye’de az sayıdaki üniversite tarafından uygulanan bu uygulama Ardahan Üniversitesi öğrencilerine avantaj sunmaktadır.

Sınavlar, Ölçme ve Değerlendirme

Sınav ölçme ve değerlendirme koşulları Ardahan Üniversitesi Önlisans - Lİsans Eğitim - Öğretim ve Sınav Yönetmeliği’nde belirtilmiştir.

Çalışma Şekli (Tam Zamanlı, e-öğrenme )

Tam Zamanlı

Adres ve İletişim Bilgileri

Ardahan Üniversitesi İİBF/Çamlıçatak Kampüsü - 04782114505

Bölüm Olanakları

Üniversitemiz ve Fakültemizin diğer birimlerindeki öğretim üyeleri ve öğretim görevlileri Eşit Ağırlıklı Programlarda da ders vermektedir. Çeşitli konferanslar ve organizasyonlar ile öğrencilerin kişisel gelişimlerine ve derslerde edinilen teorik bilgilerin pratiğe dökülmesi sağlanmaktadır.

 

DERS İÇERİKLERİ

Ders içeriklerine ulaşmak için Tıklayınız...Yukarı