ARDAHAN ÜNİVERSİTESİ
  Ana Sayfa  |     ÜBYS  |     Telefon Rehberi  |     E-Posta   
                         
ARÜ Hakkında
|
Yönetim
|
Birimler
|
Öğrenci
|
E-Servisler
XKapat


Ardahan Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu

Telefon : 0478 211 75 74
Adres : Halil Efendi Mah. Vahapzade Cad. 9 / 2 Merkez / Ardahan 75100
E-Posta : tbmyo@ardahan.edu.tr
 

Genel Tanıtım
Kuruluş: Sosyal Bilimler Enstitüsü, 31 Mayıs 2008 tarih ve 26892 Sayılı Resmi Gazete`de yayınlanan 5765 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile Ardahan Üniversitesi Rektörlüğü`ne bağlı olarak kurulmuştur. 
Gelişim: Enstitümüz 2011-2012 Öğretim Yılında; İnsani Bilimler ve Edebiyat Fakültesi; Türk Dili ve Edebiyatı  Anabilim Dalında 1’i yabancı uyruklu 12 yüksek lisans, 6  doktora öğrencisi ile öğretime başlamıştır. Halen 23’ü yabancı uyruklu 233 yüksek lisans, 7’si yabancı uyruklu 33 doktora olmak üzere 266 öğrenci ile öğretime devam etmektedir. 2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı itibarıyla, 34 yüksek lisans, 12 doktora olmak üzere 46 kişi mezun olmuştur.

Ardahan Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu (ATBMYO) ilk olarak, Ardahan Meslek Yüksekokulu adıyla 1999 yılında Kafkas Üniversitesine bağlı olarak kurulmuştur. 31.05.2008 tarih ve 26892 sayılı resmi gazetede yayınlanan kanunla ismi ve bağlantısı değiştirilerek Ardahan Üniversitesi’ne bağlanmış, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’nın, 29.03.2011 tarih ve 13682 sayılı yazısıyla ismi Ardahan Teknik  Bilimler Meslek Yüksekokulu olarak değiştirilmiştir.

Ardahan Teknik  Bilimler Meslek Yüksekokulu (ATBMYO) alanlarında uzman, genç ve dinamik eğitim kadrosu, modern derslikleri, atölyeleri ve bilgisayar laboratuarlarıyla Bilgisayar Programcılığı, Bitkisel ve Hayvansal Üretim, Elektrik ve Enerji,  Gıda Teknolojisi,  Otel Lokanta ve İkram Hizmetleri ve Saç ve Güzellik Hizmetleri bölümleriyle kendi yerleşkesinde eğitim vermektedir.

Misyonumuz

ATBMYO olarak dört yarıyıllık öğretim sürecinde tekniker ve meslek elemanları yetiştiren bir yükseköğretim kurumu olmanın yanında öğrencilerine sosyal ve kültürel deneyimlerini geliştirebilecekleri ve yeni bir yabancı dil öğrenebilecekleri öğretim planları sunuyoruz.

ATBMYO çağdaş mesleki eğitimin gerektirdiği bilgi, beceri ile teknolojik gelişmelerde yüksek standartlara sahip, yenilikçi, paylaşımcı ve öncü bir meslek yüksekokulu olmayı hedef edinmiştir. Öğrencilerimizin; uluslararası standartlarda tekniker ve meslek elemanları olarak hayatın her alanında bilgiyi önceleyen bir bakış açısıyla, bilgi kaynaklarına erişme ve kullanma becerileri kazanmış, hayat boyu öğrenmeye açık, topluma ve insanlığa fayda üretme arzusunda bireyler olmaları misyonumuzun ana eksenini oluşturmaktadır. 

Formlar ve Dilekçeler

Ders Muafiyet Başvuru Dilekçesi

Kayıp - Zayi Diploma veya Geçici Mezuniyet Talep Formu

Kayıp - Zayi Öğrenci Kimliği Talep Formu

Kayıt Dondurma Başvuru Dilekçesi

Kayıt Sildirme Başvuru Dilekçesi

Mazeret Sınavı Başvuru Dilekçesi

Mezuniyet Tek Ders Sınavı Başvuru Dilekçesi

Sınav Notu İtiraz Dilekçesi

Staj İşlemleri

Staj Uygulamasında İzlenecek Adımlar

Staj Kabul Formu

Staj Defteri

Staj Uygulama Esasları (Bilgisayar Programcılığı)

Staj Uygulama Esasları (Elektrik)

Staj Uygulama Esasları (Gıda Teknolojileri)

Staj YönergesiYukarı