.
 
.
ARܒde Dünya Kick Boks Şampiyonu Varol’la Söyleşi Yapıldı
.
Dünya Tekvando Şampiyonu Tanrıkulu, ARܒlü Gençlere Deneyimlerini Anlattı
.
Milli Sporcumuz Erkan VAROL İle Söyleşi

.
Milli Sporcumuz Bahri TANRIKULU İle Söyleşi
.
ARܒde "Trekking", Hız Kesmeden Devam Ediyor
.
ARܒde Trekking Zamanı

.
ARÜ BEDEN EĞİTİMİ VE SPOR YÜKSEKOKULU ÖZEL YETENEK SINAVI YAPILDI
Sayfa: 1 |

Ana Sayfa


7 Eylül 2012

 

ARÜ’DE DOKTORA SEMİNERLERİ BAŞLADI
Ardahan Üniversitesi, ilk doktora seminerini başarı ile gerçekleştirdi.
İlk yüksek lisans mezunlarını Şubat ayında veren Ardahan Üniversitesi, ilk doktora seminerini de İnsani Bilimler Edebiyat Fakültesi’nde gerçekleştirdi. Seminere; Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları ana bilim dalında doktora öğrencisi olan Arş. Gör. Samet Azap’ın “Metin Çözümleme Yöntemleri: Dört Yöntem/Dört Uygulama” başlıklı seminer konusunu sunması ile başlanıldı.
Âşık Zülâli Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen seminerin danışmanlığını ARÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Orhan Söylemez yaptı. Seminere; ARÜ Rektörü Prof. Dr. Ramazan Korkmaz, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Gürkan Doğan, Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ceval Kaya ve Yrd. Doç. Dr. Fatih Kanter ile beraberlerinde çok sayıda öğretim elemanı katıldı.
Seminerin ardından kısa bir konuşma yapan ARÜ Rektörü Prof. Dr. Ramazan Korkmaz, doktora seminerlerini çok önemsediğini belirtti. Doktora seminerlerini doktora sürecinin en zorlu aşamalarından biri olarak tanımlayan Rektör Korkmaz, doktora öğrencilerine seminerlerde eleştirilere açık olmaları gerektiğini söyledi. Ardahan Üniversitesi’nin gerçekleştirdiği ilk seminer olması sebebiyle öğrenciler kadar heyecanlı olduklarını belirten Rektör Korkmaz, Arş. Gör. Samet Azap’a çalışmalarından ötürü teşekkür ederek, başarılarının devamını diledi. Ardahan Üniversitesi’nin öğrenci merkezli bir üniversite olduğunun altını çizen Rektör Korkmaz, İnsani Bilimler ve Edebiyat Fakültesi’nin Türkiye’nin en iyi edebiyat fakültelerinden biri olduğunu vurgulayarak sözlerini tamamladı.

ARÜ BEDEN EĞİTİMİ VE SPOR YÜKSEKOKULU ÖZEL YETENEK SINAVI YAPILDI

 

2012 - 2013 eğitim - öğretim yılında ilk kez öğrenci alınarak aktif olacak olan Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü Özel Yetenek Sınavı yapıldı. 

15’i bayan, 25’i erkek olmak üzere 40 öğrencinin alınacağı bölüm için bölge şehirlerinin yanında İzmir, Samsun, Kırşehir, Trabzon gibi Türkiye’nin farklı illerinden toplam 240 öğrenci başvuruda bulundu.

Kazım Karabekir Paşa Spor Salonu’nda birbirinden farklı karakterdeki bir dizi hareketten oluşan parkuru erken zamanda bitirmeye dayanan beceri ve koordinasyon sınavında adaylara iki hak verildi ve derecelerinden iyi olanın dikkate alınacağı belirtildi. 

Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) Müdürü Yrd. Doç. Dr. Alper Karadağ, başvurulardan ve yoğun ilgiden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek “Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü’ne alınacak öğrenciler için yapılan sınavın şeffaf ve hakkaniyet ölçüleri çerçevesinde gerçekleştirildiğini ifade etti. Görevli tüm personelin ve de üniversitemiz birimlerinin eşgüdüm içerisinde çalışması ilk kez yapılan sınavın kalitesini artırmıştır diyen Karadağ, eğitim sistemi içerisinde her geçen gün önemini artıran “Beden Eğitimi ve Sporun”, insanların çok yönlü gelişimine katkı sağlayarak hayata hazırlamayı amaçlayan çağdaş eğitim sisteminin, önemli bir aracı ve parçası durumuna geldiğini vurguladı. Üniversitemiz bünyesinde 2010 yılı itibari ile kuruluş aşamasını tamamlayan Yüksekokulumuz, kaliteli bir eğitim-öğretim aracılığı ile bu alanda hizmet verecek nitelikli insan gücünü yetiştirmeyi misyon olarak kabul etmiştir.
 
Yüksekokul Müdürü Karadağ, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulunun kurulması ve bu günlere gelmesi sürecinde Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Ramazan Korkmaz’ın özel desteklerinin hep yanlarında olduğunu belirterek, BESYO özel yetenek sınavında görev alan personel başta olmak üzere Ardahan Valiliği ve Belediye Başkanlığı, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Emniyet Müdürlüğü, TEDAŞ il Müdürlüğü, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, Sağlık İl Müdürlüğü, Kredi ve Yurtlar İl Müdürlüğü ile Kafkas Üniversitesi Sarıkamış BESYO Müdürlüğüne yaptıkları katkıdan dolayı teşekkür etti.

                                                                       

 
Bilgi Edinme  |  Bağlantılar  |  Engelsiz Üniversite Birimi  |  Yönetmelik ve Yönergeler  |  Mezun Öğrenciler  |  Yabancı ÖğrencilerUluslararası İlişkiler
.
Adres: Ardahan Üniversitesi Yenisey Kampüsü, Çamlıçatak Mevkii, Ardahan 75000   Telefon: +90 478 211 75 33   Faks: +90 478 211 75 51