Aktiviteler

 GÜRCİSTAN GEZİSİ
(Güncellendi)

ARDAHAN TRAVEL İLE GÜRCİSTAN GEZİSİ

15 NİSAN PAZARTESİ GÜNÜNE KADAR KAPORALARIN ÖDENMİŞ OLMASI GEREKMEKTEDİR (KAPORA, TUR ÜCRETİNİN %50 Sİ KADARDIR).

 Ücretler ve IBAN ile ilgili detaylı bilgi bu kataloğun sonunda verilmiştir.

BİLGİ VE İLETİŞİM:

ARDAHAN TRAVEL: +90 535 362 75 68 (Denizcan Okçuoğlu)

e-posta: dnzcnkcgl@gmail.com

1.GÜN:

Konuklarımız otellerinden alındıktan sonra sabaha karşı Gürcistan-Türkiye sınır kapısına (Türkgözü Sınır Kapısı) varış. Grubun Gürcistan sınır kapısında yerel Gürcü rehber tarafından karşılanması. Posof’taki sınır kapısından yaklaşık 2,5 saatlik kara yolu yolculuğu sonrasında ülkenin en büyük şehri olan başkent Tiflis’e varış.

 Tiflis şehir merkezinde ilk durağımız olan anlaşmalı restoranımıza varış ve kahvaltı molası.

Kahvaltı sonrasında otele transfer. Yaklaşık 2 saat otelde dinlendikten sonra yerel saatle 12:30 sularında otelden çıkıp Tiflis turumuza başlıyoruz.

Kura nehrinin kenarında kurulan RESSAMLAR VE ANTİKA çarşısı gezisi, Suhoi Most (Kuru Köprü) civarında kurulan Vernisaj pazarına transfer, eski plaklar, semaverler, tablolar, gümüş takılar, yarı değerli taşlardan mücevher ve takılar, eski saatler, yün dokuma yöresel şallar, el işi ayakkabılar, bıçaklar, Sovyet madalyaları, kitaplar, heykeller, biblolar, porselenler satılan pazarda serbest zaman ve alışveriş olanağı. Ardından öğle yemeği için Gürcü restoranına transfer.

Akşam saatlerinde Avrupa kıtasının en büyük kilisesi olan SAMEBA katedralini geziyoruz.

 

 

Tiflis’in göbeğinde yer alan Özgürlük Meydanına gidiyoruz. Saatlerimiz 20:30’u gösterdiğinde kura nehrinin kenarında kurulan Gürcü restoranına transfer ve Gürcü halk dansları eşliğinde yöresel yemeklerin tadılması ve gece boyunca canlı müzik. 

 

 

23:00 sularında, Tiflis’in gece ışıklarıyla panoramik görüntüsüne tanık oluyoruz. 

Dileyen konaklarımıza şehrin eğlence noktalarına transfer olanağı. Günün yorgunluğu sonrasında dinlenmeyi tercih eden misafirlerimizi otelimize transfer ediyoruz.

2. GÜN: 

 Sabah otelimizde açık büfe kahvaltıdan sonra otelden çıkış. Kültür gezimiz ise devam ediyor. Şehrin ilk yerleşim yeri olarak eski Tiflis’e transfer. Haydar Aliyev parkı, Tiflis’in kurucusu kral birinci Vahtang heykeli ziyareti, Avrupa Meydanı, Narikala Kalesi, hamamlar sokağı, 1811 yapımı Tiflis CUMA CAMİİ ve barış köprüsü ziyareti. Gürcistan saatiyle 13:00 sularında öğle yemeği ve ardından Tiflis ile vedalaşıp Posof’a doğru hareket ediyoruz.

Güzergahımız üstünde bulunan ve Tiflis’ten sadece 22km uzaklıkta yer alan Gürcistan’ın antik başkenti MSKHETA şehrini geziyoruz. Kasaba görünümlü ve sadece müstakil evlerin bulunulduğu bir kent olup 1994 yılından itibaren UNESCO dünya mirası listesine girmiş olan Mskheta şehrinde Jvari Manastırı’nı ziyaret ediyoruz. 

Ardından şehrin merkezinde bulunan ve çeşitli hediyelik eşyalarının satıldığı Mskheta çarşısında alışveriş olanağı. Öğleden sonra 16:00 civarında Türkgözü sınır kapısına doğru yolculuğumuza başlıyoruz. 18:30’da sınıra varış.


FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER:

*ARAÇLA GİDİŞ-DÖNÜŞ TRANSFER,

*ARAÇ İÇİ İKRAMLAR,

*2 GÜN REHBERLİK HİZMETİ,

*SINIR KAPISI GEÇİŞ ÜCRETİ,

*TELEFERİK ÜCRETİ,

*MÜZE GİRİŞ ÜCRETİ,

*KONAKLAMA,

*1 KAHVALTI,

*1 GÜRCÜ DANSLARI EŞLİĞİNDE AKŞAM YEMEĞİ.


FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

*ÖĞLE YEMEKLERİ,

*ÖZEL HARCAMALAR.


FİYATLAR:

ÇİFT KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI 710 TL

TEK KİŞİ KONAKLAYANLAR İÇİN 770 TL


IBAN Sahibi: Gülay Okçuoğlu

IBAN No: TR 68 0004 6005 3188 8000 1047 71

AKBANK ARDAHAN ŞUBESİ

 


   

 

Açılış Konseri ve Resital

Uluslararası Mitoloji Sempozyumu açılış töreni kapsamında Ardahan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Türk Müziği Temel Bilimler Bölümü öğetim elemanlarından Selamı Akış, Kemal Özavcı, Turgay Akdağoğlu, Halil İbrahim Köroğlu, Erkan Yoldaş ve Yusuf Altun’un düzenlediği özel bir konser gerçekleştirilecektir. Müzik ziyafetimize karma sergimizin açılışına eşlik edecek olan üniversite öğrencilerimizin hazırladıkları bir resital ile devam edilecektir.

Uluslararası Sempozyum Karma Sergisi


Mitoloji temalı eserlerden oluşan uluslararası karma sergi sempozyum fuaye alanında düzenlenecektir. Sergide üniversite öğrencilerimizin hazırladıkları mitoloji temalı eserlere de yer verilecektir.
 
Belgesel Film Gösterimi ve Yönetmen ile Söyleşi


2 Mayıs akşamı saat 17.30’da 65. Cannes Film Felstivali’nde Türkiye kataloğunda yer almış olan "Anlat Bana (Dövmeler, Ağıtlar, Hikayeler)" isimli belgesel filmin gösterimi yapılacak ve sonrasında yönetmen Mehmet Sait Tunç ile bir söyleşi düzenlenecektir.