.
 
.
  Öğrenci Yurları


Sevgili öğrenciler; ülkemizin küçük ve şirin ilçelerinden biri olan Çıldır İlçesi’nde; yükseköğreniminizi tamamlarken huzurlu, güvenli ve konforlu bir şekilde ikamet edip, barınma ihtiyacınızı sağlamak amacıyla üniversitemiz yurdu hizmetinizdedir.

Çıldır Meslek Yüksekokulu’na 200 m uzaklıkta olan yurdumuz: iki katlı olup 8 odadan oluşmakta ve özel güvenlik görevlileri dahilinde 7 gün 24 saat güvenlik kameraları ile emniyeti sağlanırken, son giriş saati 23:00 dır.

70 yatak kapasiteli öğrenci yurdumuzda; sosyal ihtiyaçların karşılanması için televizyon izleme, dinlenme ve çalışma odası, wireless ile internete bağlanma, ortak kullanım için 5 adet bilgisayar, çamaşır makinesi ve buzdolabı bulunmaktadır. 1. katta bulunan 4 odada banyo olup, 2. kattaki öğrencilerin banyo ihtiyacı ise 2 adet ortak banyodan giderilmektedir. Bütün odaların temizliği günlük yapılmaktadır.

100 kişilik kapasiteye sahip olan yeni öğrenci yurdunun inşaatı devam etmektedir.

Siz değerli öğrencilerimizin; sevgi ve saygı ile sıcak bir aile ortamında, üniversite hayatında başarılı olmasını temenni ederim.

        Öğretim Görevlisi

                                                                                                            Ömer Cenap ÖZDEMİR

            Yurt Müdürü

Yurt Kayıt Olma - Barınma Şartları

Çıldır Meslek Yüksekokulu’nda herhangi bir programa kayıtlı olmak, ailesi yurdun bulunduğu şehir sınırları dışında oturmak, taksirli suçlar hariç, sabıka kaydı bulunmamak, kurum ve diğer kuruluşların yurtlarından süresiz çıkarma cezası almamış olmak.

 

Yurt Başvuruları

Yurt başvuruları yüksekokula kayıt sırasında yapılmakta olup, öğrenciler başvuru sırasına göre yurda yerleştirilir. Bilgi için; 0478 311 22 32  

 Yurda Kesin Kayıtta İstenen Belgeler

Yurtta kalmak istenildiğine dair dilekçe, öğrenci belgesi, nüfus cüzdanı, 3 adet fotoğraf, sabıka kaydı, sağlık raporu.

 Yurt Ücreti ve Depozito İşlemleri

Yurt ücreti aylık 100 TL olup, ayrıca ilk kayıt sırasında 100 TL de depozito alınmaktadır.     (Depozito: Öğrencilerin zamanında yatırılmayan yurt ücretlerine veya yurtta yapacakları zarara karşılık olarak tutulan paradır)

 Yurt Ücreti Ne Zaman ve Nasıl Ödenecektir?

Yurt ücretleri her ayın 17 si mesai saati bitimine kadar ” Ziraat Bankası Ardahan Üniversitesi Çıldır Yükseköğrenim Öğrenci Yurdu” hesabına yatırılmaktadır. İki ay üst üste, belirtilen sürede yurt ücretini ödemeyenlerin yurt ile ilişkileri kesilir. Bu öğrencilerin tekrar başvurmaları halinde, iki kat depozito alınarak yeniden yurda kayıtları yapılır.

İzin İşlemleri

Yurtta barınan öğrencilere; yükseköğrenim kurumlarının akademik takvimleri gereği verilen tatiller hariç, bir öğretim döneminde toplam 15 güne kadar izin verilebilmektedir. 

Yurttan Öğrencilerin İlişiklerinin Kesilme Durumu

Yurda girmek için aranılan şartlardan herhangi birini sonradan kaybetmiş olanların, taksirli suçlar hariç, tecil edilmiş olsa dahi hakkında mahkumiyet kararı verilenlerin, yurt kurallarına uymayıp, süresiz uzaklaştırma cezası alanların, yurt ücretini zamanında ödemeyenlerin, devam etmekte olduğu öğretim kurumundan üç ay ve daha fazla uzaklaştırma cezası alanlar ile okulla ilişiği kesilenlerin, yurtla ilişiği kesilir.

Yurtta Kullanım ve Sorumluluğa Verilen Malzemeler

Yatak, dolap, komidin, nevresim takımı, yastık ve battaniye öğrencilere zimmetlenerek teslim edilir.

 
Bilgi Edinme  |  Bağlantılar  |  Engelsiz Üniversite Birimi  |  Yönetmelik ve Yönergeler  |  Mezun Öğrenciler  |  Yabancı ÖğrencilerUluslararası İlişkiler
.
Adres: Atatürk Cad. Posof/Ardahan 75800   Telefon: +90 478 211 75 10